Estetik Merkezleri

Uzm Dr. Toygar TOYDEMİR Kliniği

Uzm Dr. Toygar TOYDEMİR Kliniği

Uzm Dr. Toygar TOYDEMİR Kliniği

Bariatrik cerrahi uzmanı

Uzm. Dr. Toygar TOYDEMİR Kliniği , obezite, mide ve sindirim sisteminden kaynaklanan hastalıklara yönelik tedaviler sunmaktadır. Obezite ve diyabet cerrahisi birimi hasta odaklı yaklaşımla hastalara kolay ve pratik tedaviler sunmaktadır. Hastalara operasyon öncesi düzenli olarak kan tetkikleri, göğüs hastalıkları ve anestezi muayene hizmetleri verilmektedir. Ameliyatlar için genel anestezi gerektiğinden uygulamalar titizlikle yapılır. Ameliyat sonrasında hastalara gerekli desteğin sunulduğu ofis, bu alanda rahatsızlık yaşayan hastaların sağlık durumlarına ulaşmalarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Toygar Toydemir öncülüğünde deneyimli bir ekiple hizmet verilmektedir.

Hizmetler

Obezite Cerrahisi

Obezite sorunu olan ve obezite durumu olan kişilere cerrahi operasyonların yapıldığı bir birimdir. Bu kapsamda hastalara mide küçültme ameliyatı tıbbi cihazlar yardımıyla yapılmaktadır. Mide küçültme ameliyatı doğal olarak hastaların iştahını azaltır. Bu kapsamda hastaların kolaylıkla kilo vermesi ve sağlıklı kilolarına dönmesi sağlanmaktadır. Hastalara daha sonra sağlık sorunlarının yaşanmaması için ünite kapsamında gerekli tıbbi destek sağlanmaktadır.

Diyet ve egzersiz

Hastaların ideal kilolarında kalmalarını sağlayacak diyet ve egzersiz programlarının hazırlandığı bölümdür. Her hastaya özel hazırlanan programlar ve egzersizler ile ameliyatsız fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Sadece aşırı kilo sorunu yaşayanlar için değil, aşırı zayıflık gösteren kişiler için de özel olarak sunulan tedavileri içerir. Hastaların gerekli yağ, şeker ve kan değerleri ölçülerek kendilerine uygun olan programlara karar verilir.

Bariatrik cerrahi

Obeziteye yönelik cerrahi operasyonları içerir. Mide kelepçesi, mide küçültme, tüp mide, mini Gastrik Bypass gibi cerrahi operasyonlar yapılmaktadır. Hastaların bir an önce kilolarından kurtulmaları için verilen tedavi yöntemlerini kapsar.

Mide Balonu

Geçici zayıflama yöntemleri için tercih edilen yöntemdir. Temel olarak mide içine balon şeklinde bir protez yerleştirmektir. Bu sayede tokluk hissi oluşur ve kişinin yemeğe olan iştahı kaybolur. Mide balonu eriyen bir malzeme olmadığı için bir süre sonra tekrar çıkarılır.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir