Labaratuvar ve Tıp Merkezleri

Asmed Tıp Merkezi

Asmed-Tip-Merkezi

Asmed Tıp Merkezi

Uluslararası Saç Ekimi Merkezi

Asmed Tıp Merkezi, 2016 yılında Dr.Koray Erdoğan tarafından kurulmuştur. Mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Ana bilim Dalı’nda eğitim almıştır. Hacet tepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İspanya, İtalya, Malezya ve Hindistan gibi ülkelerde uzmanlaşarak kendini geliştirdi. Saç ekimi operasyonlarında benzersiz teknikler kullanarak saç ekimi alanında önemli yenilikler sağlamıştır. Son derece deneyimli sağlık ekibi, başarılı sonuçlar için saç ekiminin her aşamasının düşünülmesi gerektiğine inanmaktadır. Olumlu sonuçlar hasta ile iyi iletişime, saç çizgisi tasarımına, greftin çıkarılmasına, greftin hayatta kalmasına, kesi ve yerleştirmeye, ameliyat sonrası bakıma ve yardımcı tedaviye bağlıdır. Bireysel saç ekiminin yanı sıra saç dökülmesi için etkili tedaviler uygulanmaktadır. Bu anlamda klinik mükemmel tedavi seçeneklerine sahiptir. Hastanın durumuna ve saç yapısına göre gerekirse kombine operasyonlar da yapılabilir. Ancak genel anlamda FUE tekniği yaygın olarak uygulanmaktadır. Kliniğin hasta portföyü uluslararasıdır. Dünyanın her yerinden hastalar bu kliniği tercih ediyor.

Hizmetler

Saç ekimi

Saç ekimi, dökülen veya seyrelmiş saçların eski haline getirilmesi ve yerine konması için yapılan plastik cerrahi bir operasyondur. Aslında işlem plastik cerrahinin temeli olan otolog doku naklidir. Estetik cerrahinin temel amacı, kişinin dış görünüşünü iyileştirmek, böylece insanı kendisiyle ve çevresiyle barışık bir toplum haline getirmektir. Saç ekimi de bu amaca hizmet eden en temel operasyonlardan biridir. Kaş, sakal ve bıyık eksiklikleri için yine saç bölgesinden alınan saç kökleri bu bölgelerin onarımı/ekimi için materyal olarak kullanılır. Bu nedenle kaş ekimi ve sakal bıyık ekimi de saç ekimi tanımı içerisinde yer almaktadır. Koray Erdoğan’ın geliştirdiği yenilikçi saç ekimi teknikleri sadece kendi kliniğinde uygulanan tekniklerdir ve sonuçları mükemmeldir.

FUE tekniği

Saç ekiminde kanallar safirden yapılmış çok keskin bıçaklar ile doktor tarafından açılır. Cilde asla zarar vermeyen bir yöntem olduğu için tercih edilen bir yöntemdir. Safir ile saç ekiminde doku hasarı azalır, kanama daha az olur ve iyileşme süresi daha hızlı olur. Kanallar safir ile açıldığında cilt hasarı azalır. Safir ile açılan delikler cilt daha az hasar gördüğü için daha çabuk onarılır. Yukarıda bahsedildiği gibi Sapphire Fue saç ekiminin kafaya verdiği zarar çok azdır bu nedenle kanama da çok düşük seviyelerde gerçekleşir. Dikişsiz bu uygulama sonrasında ciltte kabuklanmalar oluşur. Ancak kabukların düşmesi kısa bir zaman alır. Uygulamanın ertesi günü hasta taburcu edilir. Saç ekimi ve saç kökleri, fiyat teklifi alanların (yani don ör alan ve alıcı alan) güneşle temas etmemesini ve birkaç süre aşırı sıcağa maruz kalmamasını sağlamalıdır. FUE tekniğinin uygulanabilmesi için hastanın saç köklerinin bu tekniğe uygun olması esastır.

Tagged , , ,

1 thought on “Asmed Tıp Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir