Estetik Merkezleri

Doç. Dr. Fatih Uygur Kliniği

Doç. Dr. Fatih Uygur Kliniği

Doç. Dr. Fatih Uygur Kliniği

Estetik ve plastik cerrahi uzmanı

Dr. Fatih Uygur Kliniği Cerrahi tedavi gerektiren çeşitli estetik sorunlar için hizmet veren Dr. Fatih Uygur, İzmir’in Alsancak ilçesinde hasta kabul ediyor. Fatih Uygur, uzmanlık eğitimini Ankara Gata Estetik ve Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nda almıştır. Gata Haydarpaşa Eğitim Hastanesi, Balıkesir Askeri Hastanesi gibi birçok yerde görev yapmış ve 2013 yılında doçent unvanını almıştır. Zengin bilgi ve tecrübesini yüz güldüren sonuçlarla yansıtarak, Dr. Fatih Uygur Kliniği özel teşhis ve tedavi hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Hizmetler

PRP uygulaması

Bu tedavi yönteminin tam adı Platelet Rich Plasma Platelet’tir. Cilt gençleştirme uygulamalarında öne çıkan PRP, hastadan yaklaşık 8-20 cc kan alınarak serum alınarak cilde enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Bu sayede hedef dokuya sağlanan pıhtı hücre desteği ile bu bölgenin tedavi edilmesi amaçlanır. Kozmetik amaçlı uygulanan PRP, cildi yeniden yapılandırır ve cildin tüm hayati fonksiyonlarını harekete geçirir.

Dolgu Uygulamaları

Ciltteki çökmeleri ve kırışıklıkları gidermek için kullanılan bir tekniktir. Bu yöntemle iki kaş arasındaki çukurluğu gidermek, dudak ile burun arasındaki bölgedeki derinlik ve kırışıklığı gidermek, dudak konturunu ve dolgunluğunu düzeltmek, elmacık kemiğini belirginleştirmek ve çene konturunu düzeltmek mümkündür. Hyaluronik asit dolgu maddeleri, birçok çeşidi olmasına rağmen daha popülerdir.

Rinoplasti

Burnu yeniden şekillendirmek için yapılan bu estetik operasyon aynı zamanda ‘rinoplasti’ olarak da bilinir. Burun büyütme ve küçültme gibi işlemler rinoplasti kapsamında sunulabilecek hizmetler arasında yer almaktadır. Burun deliklerini genişletmek veya daraltmak, burun-dudak ve burun-alın arasındaki mesafeyi değiştirmek de mümkündür. Yine bu operasyon septum deviasyonu (burun eğriliği) sorununa da bir çözümdür.

Göğüs Estetiği

Bu süreç meme onarımı, meme büyütme, meme küçültme ve kanser sonrası meme dikleştirme operasyonlarını içerir.

Karın Estetiği

Karın germe veya karın germe olarak da bilinen bu operasyon, karın bölgesinde bulunan fazla deri ve yağların alınmasıyla gerçekleştirilir. Bu bölgede oluşan şekil bozukluğu düzeltilir, karın duvarının gevşeyen kasları sıkılaştırılır ve karın duvarı yeniden şekillendirilir. Karna gergin ve düz bir görünüm verilir, bel inceltme sağlanır.

Genital Estetik

Genital bölgede kozmetik veya fonksiyonel nedenlerle yapılan tüm operasyonlara genital estetik denir. Labioplasti, vajina daraltma (Vajinoplasti), doğum sonrası yırtık izlerinin onarımı, vajina dudaklarının dolgunlaştırılması ve klitoris estetiği bunların arasındadır.

Jinekomasti

Erkeklerde aşırı büyüyen meme dokusunun tedavisidir. Glandüler tip, yağlı tip ve mikst tip olmak üzere üç tipe ayrılan bu problemin tedavisinde cerrahi eksizyon, yağ aldırma gibi operasyonlar uygulanmaktadır.

Yüz germe

Boyun ön kısmında yer alan sarkık cilt ve kasların gevşemesi nedeniyle uygulanan tedavilerdir.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapaklarındaki torbalanma ve sarkma gibi sorunları düzeltmek için tercih edilen operasyondur. Blefaroplasti ameliyatı olarak da adlandırılır.

Boyun Estetiği

Boyunda yağlanma ve sarkmaya bağlı gıdıklanmanın tedavisi boyun estetiğine girer. Bu operasyon bazen yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılır.

Çene Estetiği

Çeneyi yeniden şekillendirmek, çene ucuna protez yerleştirmek, çeneyi büyütmek veya çeneyi kısaltmak için yapılan operasyonlardır.

Bacak Estetiği

Bacaklarda aşırı incelik, kalınlık, yağlanma, eğrilik, diz yanlarında veya ayak bileklerinde aşırı yağ birikmesi gibi sorunlara çözüm sağlayan estetik operasyonlardır. Liposuction, bacak implantı, yağ enjeksiyonu ve lazer liposuction gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu

Karın bölgesi, bacaklar ve basenlerden liposuction ile alınan yağ dokusunun istenilen bölgeye enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Yüz bölgesinde de yapılabilir.

Popo Estetiği

Kalçanın görünümündeki bozuklukları düzeltmek için yapılan operasyonlardır. Bir örnek kalça büyütmedir. Bu amaçla Brezilya kalça estetiği ve silikon popo protezi gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Tagged , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir