Diş Hastaneleri

Antmodern Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antmodern Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antmodern Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Uluslararası diş tedavileri

Antmodern Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 2012 yılında Antalya’da Exp. Cengiz Gadimli, diş sağlığı alanında verdiği hizmetler ile hastalara çok çeşitli tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Alanında uzman ve deneyimli hekimler ile birlikte hastaya özel ağrısız ve ağrısız bir tedavi uygulanmaktadır. Diş Hekimliğinin her dalında teşhis ve tedavinin uygulandığı klinikte en son teknolojik imkanlara uyum sağlanarak konforlu bir tedavi planı oluşturulmaktadır. Antalya’da Invisalign tedavisinde öncü olan klinik, Ortodonti ve Estetik Diş Hekimliği alanlarında en son teknolojiye maksimum uyum sağlıyor.

Hizmetler

İmplant

Eksik dişlerin protezle doldurulması için uygulanan yöntemdir. Diş implantı, diş kökünü değiştirmek için kullanılan bir diş implantıdır. Doğal bir dişi taklit etmek için uygulanan cerrahi bir yöntemdir.

Diş protezi

Diş eksikliklerinde ve diş eti hastalıklarında uygulanan bir yöntemdir. Çekilmiş dişin boşlukları doldurularak yeme-içme ve konuşma fonksiyonları yeniden kazandırılır ve estetik bir görünüm kazandırılması amaçlanır.

Invisalign (Şeffaf Plak)

Ortodontik müdahaleler olan diş teli kullanımı olarak kullanılan ve estetik açıdan zorluk yaratması nedeniyle bu plaklar ile konforlu bir tedavi gerçekleştirilmektedir.

Diş beyazlatma

Gıda ve hormonal nedenlerle diş renginin sararması, renk açılmasına bağlı olarak uygulanan yöntemdir. Kolay ve ağrısız olan bu işlem ile dişlere daha temiz ve estetik bir görünüm kazandırılması amaçlanmaktadır.

Pedodonti

Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı olan bu klinikte çocuk hastaların diş ve diş etleriyle ilgili tüm hastalıkları tedavi edilmektedir. Çocuk protezleri, diş çekimi, diş yaralanmalarının tedavisi, kanal tedavileri klinikte uygulanan işlemlerdir.

Kaplama

Estetik açıdan memnun olmayan ve kırık dişlerin onarımı için uygulanan bölümde zirkonyum kaplama, porselen laminate veneer, full seramik empress diş kaplama yapılmaktadır.

Lamine Kaplama

Lamine diş veya yaprak porselen adı verilen bu tedavi yönteminde dişlere uygulanan porselen veya kompozit kaplamalar ile diş onarımı yapılır.

Kök kanal tedavisi

Dişin canlı kısmı olan pulpaların zamanla canlılığını kaybetmesi sonucu kök sinirlerine uygulanan bir yöntemdir. Kök sinirlerinin hassasiyetini ve canlılığını yok etmek için diş kanallarının içini temizlemek için küçük iğneler kullanılır. Morluklar ve aşırı duyarlılık için yapılan bu uygulama birkaç seansta tamamlanır.

Sakız tedavisi

Diş etlerinde oluşan iltihaplanma, kanama, hassasiyet ve bakteri plağının odaklandığı bu klinikte diş eti hastalıkları tedavi edilmektedir. Diş taşlarının temizlenmesi için de yapılan bölümde diş fırçalamanın önemi konusunda doktorlar tarafından detaylı bilgiler verilmektedir.

Diş çekimi

Lokal, genel, intravenöz anestezi uygulamaları ve diş çekim operasyonları ile ünitede çekim işlemi için çürük dişler, 20lik dişler ve tamir edilemeyen dişler uygulanmaktadır. Diş, kemikteki yuva adı verilen yuvasından cerrahi olarak çıkarılır.

Tagged , , ,

1 thought on “Antmodern Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir