Estetik Merkezleri

Op. Dr. Ali Saraç Kliniği

Op. Dr. Ali Saraç Kliniği

Op. Dr. Ali Saraç Kliniği

Obezite cerrahi uzmanı

Op. Ali Saraç kliniği genel cerrahinin Metabolik Cerrahi alanında obezite cerrahisi konusunda hizmet vermektedir. Şeker ameliyatları, kistik lezyonlar, meme kisti, kolon kitlesi gibi cerrahi operasyonlar da doktorun uzmanlık alanları arasında yer almaktadır. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, Op. Ali Saraç ihtisasını Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladı.

Hizmetler

Bariatrik cerrahi

Obezite ve Metabolik Cerrahi alanında tanı ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Hastaları yaşam tarzı ve diyet açısından değerlendirmek, ameliyatsız yöntemlerden sonuç alamayan hastalara doğru cerrahi tedaviyi uygulamak bu alandaki pratiğin ana faaliyetleridir. Tüp mide ameliyatı (midenin ortalama %80’inin ameliyatla alınması), mide balonu uygulamaları, mini gastrik bypass, mide Botoksu, gastrik Bypass, mide küçültme, Transit Bipartison bu kapsamda gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden bazılarıdır. Hastaların ideal vücut ağırlığına ulaşması ve bu kiloyu koruması için ihtiyaç duyduğu cerrahi destek başarıyla sağlanmaktadır. Absorbsiyonu bozan operasyonlar, duodenal switch, ayarlanabilir gastrik bantlama, sleeve gastrektomi, SADI-s ve benzeri operasyonlar da bariatrik cerrahi kapsamına girer. Diyet, davranış değişikliği, egzersiz ve ilaç tedavilerinin işe yaramadığı hastalarda girişimsel tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Obezite ve Metabolik Cerrahinin temel uzmanlık alanları restriktif ve malabsorpsiyon operasyonlarıdır.

Radyoloji

Uygulamada hastalıkların tespiti için çeşitli testler ve görüntüleme yöntemleri kullanılmaktadır. Tiroid ultrasonografisi, tiroid sintigrafisi, tiroid ince iğne biyopsisi, endoskopi, sentinel lenf nodu biyopsisi bunlar arasındadır.

Diğer Cerrahi Tedaviler

Laparoskopi, laparoskopik fıtık onarımı, trakeostomi, laparoskopik cerrahi, laparoskopik gastroözofageal reflü cerrahisi, laparoskopik safra kesesi cerrahisi, yağ bezleri cerrahisi, polipektomi, meme koruyucu cerrahi, asit reflü cerrahisi, karın cerrahisi, dikişsiz hemoroid cerrahisi, apandisit alınacak, dikişsiz, tiroid cerrahisi, insizyonel fıtık cerrahisi, kolon ve rektum cerrahisi, laparoskopik reflü cerrahisi hizmetleri ile apendektomiler alanında başarılı tedavi sunulmaktadır.

Gastroenteroloji Cerrahisi

Sindirim sistemi ile ilgili ameliyat gerektiren birçok hastalık da uygulamanın uygulama alanı içerisinde yer almaktadır. Kolon kitlesi, Hirschsprung hastalığı, bağırsak düğümü, karaciğer apseleri, karaciğer hemanjiyomu, duodenum ülseri, mide hastalıkları, gastrointestinal enfeksiyonlar, ülseratif kolit, karaciğer tümörleri bunlar arasındadır. Ayrıca safra taşları, pankreas endokrin tümörü reflü özofajit, bağırsak kanseri, anal bölge hastalıkları, bağırsak solucanları, safra yolları hastalıkları, mide büyümesi de bunlar arasındadır.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir