Göz Hastaneleri

Dünya Göz Ataköy Hastanesi

Dünya Göz Ataköy Hastanesi

Dünya göz Ataköy Hastanesi

Tam donanımlı uluslararası Göz Hastanesi

Dünya göz Ataköy Hastanesi 2004 yılında hizmete başlamıştır. Hastane sadece yurt içinden gelen hastalara değil, dünyanın dört bir yanından gelen binlerce yabancı hastaya da göz sağlığı hizmeti vermektedir. Hastanenin bir de acil servisi bulunmaktadır. Bu bölüm göz hastalıkları konusunda uzmanlaşmış doktorları, alanında deneyimli hemşire ve sağlık personeli, yüksek teknik donanıma sahip ekipman ve cihazları ile 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.

Hizmetler

Genel göz muayenesi

Rutin bir göz muayenesi, vücudumuzda oluşmuş veya oluşmaya başlayan hastalıkları tespit etmenizi sağlar.

Katarakt

Katarakt, gözün doğal merceğinin matlaşması anlamına gelir. Gözbebeğinin arkasında bulunan kısma göz merceği denir ve katarakt, göz merceğinin saydamlığını kaybetmesinin istenmeyen bir sonucudur.

Lazer ve lens

Bu operasyon hastanede uzun yıllardır yapılmaktadır. Refraktif cerrahinin dünyadaki en hızlı büyüyen şeklidir.

Retina

Bazı retina hastalıkları acil tedavi gerektirir. Mevcut retina hastalığının seyrinde ani bir değişiklik varsa, hemen bir göz doktoruna başvurmak da gereklidir.

Glokom

Glokom, yüksek veya normal göz içi basıncının yanı sıra görme sinirinin ilerleyici yıkımı ve görme alanının bozulması ile ortaya çıkan bir hastalıktır.

Çocukların göz sağlığı

Birçok önemli göz hastalığı erken yaşta ortaya çıkar. Ancak erken teşhis ve doğru tedavi ile başarılı sonuçlar alınabilir.

Şaşılık

Şaşılığın erken tespiti, ileri dönemde kalıcı görme kaybını önlemek için çok önemlidir. Gözlük veya kontakt lens, enjeksiyon tedavisi ve cerrahi en iyi tedavi yöntemleridir.

Göz Estetiği

Görünüşünüzden fiziksel olarak memnun olmadığınız göz kapağı ve benzeri bölgelere ameliyat yapılabilir.

Kornea hastalıkları

Bu ünitede korneada gelişen çok çeşitli hastalık ve yaralanmaların teşhis ve tedavisi yapılabilmektedir. Kornea hastalıklarının tedavisi ilaç, kontakt lens, lazer veya cerrahi ile optimal olacak şekilde planlanır.

Kontak lens

Kontakt lensler gözün üst kısmına yerleştirilen, korneaya yapışan ve bazı görme problemlerine çözüm olan tıbbi bir araçtır. Bazen kozmetik amaçlı da kullanılabilir.

Nöro-Oftalmoloji

Optik sinirden görmenin meydana geldiği görsel kortekse giden görsel yollar ve serebral korteksteki hastalıklar, nöro oftalmolojiyi içerir.

Göz içi iltihabı

Göz içi iltihabı, gözün şeffaf ön yüzeyinin yanı sıra dış gözün ince zarı ve göz kapaklarının içinde de dahil olmak üzere, göz küresinin veya çevresindeki dokuların bir kısmında meydana gelir.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir