Göz Hastaneleri

Özel Ata göz Göz Hastalıkları Şube Merkezi

Özel Ata göz Göz Hastalıkları Şube Merkezi

Özel Ata göz Göz Hastalıkları Şube Merkezi

Bayraklı’nın en iyi göz hastanelerinden biri

Özel Ata göz Göz Hastalıkları Şube Merkezi 2004 yılından bu yana İzmir Bayraklı’da hizmet veren Özel Atagöz Göz Hastalıkları Şube Merkezi, göz ve göz çevresi sağlığındaki tüm görme bozuklukları, yapısal sorunlar ile ilgilenmektedir. Gaziemir ve Hatay’da da şubeleri bulunan merkez, göz hastalıklarının doğru teşhis ve tedavisinde lider olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Hizmetler

Akıllı Lensler

Akıllı lens göz içi lensleri, 40 yaşını geçmiş ve görme sorunu olan kişilerde görme bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Katarakt Tedavisi

Tam bıçaksız cerrahi, bıçaksız cerrahi veya robotik cerrahi olarak da bilinen bu tedavi yöntemi ile katarakt tedavisi başarıyla gerçekleştirilmektedir. Torik göz içi lensi, çok odaklı (uzak yakın) göz içi lensi, tek odaklı (standart) lens yapılan uygulamalardan bazılarıdır.

Göz Kapağı Estetiği

Göz çevresindeki ciltteki kırışıklık ve sarkmaların tedavisini, gözaltı torbalarının ve gözaltı morluklarının giderilmesini kapsar.

Katarakt ameliyatı

Gözbebeğinin arkasında bulunan merceğin (merceğin) cerrahi yöntemle tedavisi bu branşla ilgilidir.

Nöro-Oftalmoloji

Göz hastalıklarının neden olduğu baş ağrılarının tedavisi, sinir sistemi ve gözle ilgili sık görülen problemlerin tedavisi bu branşın ilgi alanıdır.

Kornea Hastalıkları

Gözde eğimli şeffaf bir tabaka olan ve gözü dış etkenlerden koruyarak ışığı odaklayan korneadaki problemler biyomikroskopi, topografi, Keratometri, speküler mikroskopi, Pakimetri, esteziometri gibi yöntemlerle tespit edilir. Nedene yönelik tedavi planlanır.

Aküloplasti ve Orbital cerrahi

Gözyaşı yolları, göz yuvaları ve göz kapakları ile ilgili hastalıklar bu uzmanlığa tabidir. Protez göz yapımı, göz torbalarının çıkarılması, botoks ile göz tedavisi, göz içi tümörü ameliyatları, şalazyon, badem göz, tiroid göz hastalığı bunların arasındadır.

Çocukların Göz Sağlığı

0-16 yaş grubundaki hastalarda gözlenen göz rahatsızlıkları bu birimin ilgi alanına girmektedir. Merkezde bulunan PlusOptix cihazı çocukların göz muayenelerinin daha doğru ve kolay olmasını sağlarken; söz konusu cihaz tek bir ölçüm ile gözdeki kayma ve kırma kusurlarının derecesini belirlemenize olanak sağlar.

Retina hastalıkları ve vitrektomi

Tüm retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi merkezde yapılmaktadır. Göz ultrasonografisi, Optik Koherens Tomografi, fundus anjiyografi gibi modern muayene yöntemlerinin kullanıldığı merkezde retina damar tıkanıklıkları, şeker hastalığına bağlı kanamalar, retina yırtıkları tedavi ediliyor.

Tagged

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir