Göz Hastaneleri

Batıgöz Göz Sağlığı Şube Merkezi

Özel Batıgöz Göz Sağlığı Şube Merkezi

Batıgöz Göz Sağlığı Şube Merkezi

Batıgöz markasının bir başka şubesi

Batıgöz Göz Sağlığı Şube Merkezi genel göz sağlığı ve tüm göz hastalıklarına yönelik teşhis ve tedavi hizmetleri sunulmakta olup, katarakt cerrahisinden akıllı lens uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede yapılmaktadır. Çocuk göz sağlığı, göz estetiği, retina hastalıkları gibi alanlarda uzman hekim kadrosu ve en son tıp teknolojileri ile hastalara yardımcı olan merkez, İzmir’in Çankaya ilçesinde bulunuyor.

Hizmetler

Genel Göz Muayenesi

Göz problemlerini tespit etmek için uygulanan genel göz muayenesi farklı aşamalardan oluşmaktadır. Bunlar; gözde kırma kusuru ölçümü, biyomikroskopik muayene, bilgisayarlı göz tansiyonu ölçümü, görme keskinliği muayenesi, göz altı muayenesi.

Üveit Tedavisi

Gözün üvea tabakasında oluşan tüm hastalıkların tedavisini içerir.

Konjonktivit Tedavisi

Alerjik konjonktivit, viral konjonktivit ve bakteriyel konjonktivit gibi her türlü konjonktivit tedavisini kapsar.

Çocukların Göz Sağlığı

Çocuklarda göz sağlığını korumak ve mevcut göz hastalıklarını tedavi etmek için hizmet veren bir birimdir. Merkezde CE belgeli, FDA onaylı, uluslararası kabul görmüş medikal ürünler kullanılmaktadır. Vitreo-retina hastalıkları ve katarakt kırma cerrahisi başta olmak üzere kornea hastalıkları, şaşılık, Pediatrik Oftalmoloji, glokom, Oküloplasti tüm branşlarda hizmet verilmektedir.

Göz sağlığı ve hastalıkları

Gözün gözyaşı kanalından kaynaklanan hipertansiyon bozuklukları, Retina sorunları, şeker hastalığına bağlı göz sorunları, göz kırma (Refraksiyon) kusurları, makula dejenerasyonu (maküler dejenerasyon), glokom ve göz kuruluğu gibi birçok alanı kapsayan geniş bir tanı yelpazesi ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır.

Kornea Hastalıkları

Gözün ön kısmını oluşturan şeffaf tabakada (kornea) meydana gelen hastalıklar detaylı olarak incelenir ve tedavi edilir. Keratokonus bir örnektir. Merkezde intacs, Ferrararing, Keraring, kornea içi halkalar, kontakt lensler, kornea nakli ve benzeri operasyonlar başarı ile yapılmaktadır.

Göz Estetiği

Oküloplastik cerrahi olarak da bilinen bu uzmanlık, göz çevresinde torbalanma, sarkma, kırışıklık ve asimetri gibi görünüm bozukluklarının tedavisi ile ilgilenir. Buna gözyaşı kanalı tıkanıklığı, göz kapağı düşükleri, Göz Altı Torbaları, göz kapağı tümörleri, göz kapağının içe dönmesi (Ektropium), protez göz uygulamaları dahildir.

Refraktif Cerrahi

Excimer lazer gibi yöntemlerle görme kusurlarının başarılı bir şekilde tedavi edildiği bu dal ayrıca LASIK, Lasek, PRK, astigmatizma, miyopi, odak kusurları hipermetropi, Fasik Lens, refraktif lens değişimi ile de ilgilenmektedir.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir