Diş Hastaneleri

Dt. Rüştü Kirman Kliniği

Dt.Rüştü Kirman Kliniği

Kuşadası’nın en deneyimli diş hekimi

Dt.Rüştü Kirman Kliniği  29 yıldır kendi özel kliniğinde hizmet vermektedir. Aydın Kuşadası’nın en deneyimli diş hekimlerinden biridir. Rahat kliniğinde birçok diş hastalığına çeşitli tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Kuşadası turistik bir bölge olduğu için hastalarının çoğu yabancı. Kısa süreli ve etkili tedavileri uygulaması onu bölgenin en popüler diş hekimlerinden biri haline getirmiştir.

Hizmetler

Diş implantları

Diş tedavilerinin en popüler uygulaması olan implant tedavisi aynı zamanda klinikte de en sık yapılan işlemdir. Hastaya göre değişen diş tedavisinde amaç, eksik dişlerin yerine titanyum vidalar eklenerek kaybedilen fonksiyonların yeniden kazandırılmasıdır.

Diş dolguları

Kısacası çürük, kırık veya çatlak dişler için en iyi tedavi yöntemidir. Çürük dişlerin işlevlerini yerine getirebilmesi için farklı işlemler ve malzemelerle diş restore edilir. Hastanın tercihine bağlı olarak tedavide kullanılan dolgu malzemesinin çeşidi değişiklik göstermektedir.

Kök kanal tedavisi

Kanal tedavisi, çeşitli nedenlerle enfekte olmuş bir dişi onarmak için kullanılan bir tedavidir. Gerektiğinde ve zamanla bu tedavi yöntemi yapılmazsa dişi çevreleyen doku enfekte olabilir ve apse gelişebilir. Tedavisi olmayan apselerin varlığında diş çekimi gerektiren problemler ortaya çıkabilir.

Kemik aşılama

Özellikle eksik diş tedavilerinde ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. Hastanın ağzında yeterli kemik yapısı yoksa yapay kemik eklenir ve bu şekilde tedavi tamamlanır. Kemik grefti, vidanın stabilitesini ve ömrünü artırmak için implantın uygulanacağı bölgede yeni kemik dokusunun oluşmasını sağlar.

Yapıştırmalar

Dental bonding, dişlerin görünümünü iyileştirmek ve genel gülümsemenizi iyileştirmek için yapılan kozmetik bir diş hekimliği uygulamasıdır.

Diş Kaplamaları

Diş kaplamaları diş eksikliklerini tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir. Tıpkı doğal dişler gibi fonksiyonel ve dayanıklıdırlar. Çeşitliliğe göre değişir ve her kaplamanın fiyatı farklıdır. Ayrıca her kaplama her hastayla uyumlu olmayabilir. Bunu belirlemede en önemli faktör hastanın ağız ve çene yapısıdır.

Kakma – Onlay

Inlay-Onlay, sıklıkla kullanılan kompozit dolgulara alternatif olarak daha fazla diş dokusu kaybıyla karşılaşıldığında estetik sonuçlar elde etmek için kullanılabilen porselen dolgulardır.

Zirkonyum

Kaplamalar arasında belki de son yılların en popüler uygulamalarından biridir. Zirkonyum estetik açıdan en başarılı sonuçları alabileceğiniz bir kaplama çeşididir. Renk ve doku açısından doğal dişlere yakın bir görünüme sahip olan zirkonyum kaplamalar, ışık geçirgenlikleri ve dayanıklılıkları ile de öne çıkmaktadır.

Tagged , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir