Göz Hastaneleri

Dünya Göz Etiler Hastanesi

Dünya Göz Etiler Hastanesi

Dünya Göz Etiler Hastanesi

Uluslararası standartlarda bir Göz Hastanesi

Dünya göz Etiler Hastanesi 2007 yılından beri hizmet vermektedir. Son teknoloji tıbbi donanımı, sağlık personeli ve ekibi ile gözün tüm branşlarında teşhis ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. Hastanede göz tedavilerinin yanı sıra sosyal alanlar da bulunuyor. Kafeterya, VIP odası, otopark, vale hizmeti, uydu yayını, mescit ve Wi-Fi hizmetleri ücretsizdir.

Hizmetler

Genel göz muayenesi

Bazı göz hastalıkları erken dönemde tedavi edilmediğinde ilerleyerek görme kaybında kalıcı hasarlara neden olabilir. Bu nedenle düzenli göz muayenesi yaptırmak ve gözdeki olası hastalıkları ilerlemeden tespit etmek çok önemlidir.

Katarakt

Kataraktınız olup olmadığını belirlemek için doktorunuz tıbbi geçmişinizi ve semptomlarınızı gözden geçirecek ve bir göz muayenesi yapacaktır. Buna göre tedavi planı yapılır.

Lazer ve lens

Göz içi merceği, gözde katarakt gelişmesi nedeniyle bulanık bir göz merceğinin yerine cerrahi olarak yerleştirilen yapay bir mercektir.

Retina

Retina hasarı oluştuktan sonra iyileşmeyebilir, çünkü hasarlı retina hücreleri kendilerini yenileyemezler. Bu yüzden erken teşhis çok önemlidir.

Glokom

Glokom, göz içi basıncını azaltan göz damlaları ile tedavi edilir. Cerrahi bir seçenek veya lazer tedavisi de göz içi basıncını düşürmek için kullanılan bir yöntemdir.

Çocukların göz sağlığı

3 yaşından itibaren çocuğun göz muayenesi olması zorunludur. Erken teşhis ve tedaviler ciddi göz hastalıklarını önler.

Şaşılık

Hasta gözlük kullanmaya başladığında şaşılık düzelir. Bu tip şaşılık için gözlük yeterlidir. Hastanın gözlerinde tembellik varsa da kapama tedavisi yapılabilir. Her iki gözle görme ve derinlik hissi kazanmak için ortoptik tedavi de uygulanabilir.

Göz Estetiği

Gözle ilgili estetik bozuklukların giderildiği operasyonları içeren bir branştır.

Kornea hastalıkları

Bu ünitede kornea hastalığı belirtileri ile gelen hastaların detaylı muayeneleri yapılmakta ve deneyimli doktorlar tarafından göz sağlığının iyileştirilmesi için çok çeşitli tedavi seçenekleri sunulmaktadır.

Kontak lens

Kontakt lensler, biyopolimer olarak bilinen özel bir maddeden yapılır ve gözdeki hemen hemen tüm optik bozuklukları düzeltebilir.

Nöro-Oftalmoloji

Göz ve sinir sisteminin sık görülen hastalıklarıyla ilgilenen bilim dalıdır. Bir nesne, görüntünün önce gözde, ardından beynin arka kısımlarında görme merkezinde algılanmasıyla görülebilir.

Göz içi iltihabı

Üveit, gözün üvea tabakasının iltihaplanmasıdır. Tedavi edilmediği takdirde çok ciddi göz hastalıklarına neden olabilir.

Tagged , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir