Göz Hastaneleri

Özel Ada Göz Tıp Merkezi

Özel Ada Göz Tıp Merkezi

Özel Ada Göz Tıp Merkezi

Kapsamlı göz sağlığı merkezi

Özel Ada Göz Tıp Merkezi Kuşadası’nda 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Yenilenmiş binasında Aydın ili ve çevresinde yerli ve yabancı hastalara pratik tedavi yöntemleri sunmaktadır. 1300 m2 kapalı alana sahip 4 katlı modern binası tam donanımlıdır. Tüm göz ameliyatlarının yapılabileceği ameliyathane, acil servis ve son teknoloji ile her türlü muayenenin yapılabileceği üniteleri ile üst düzey hizmetler sunmaktadır.

Hizmetler

Glokom Ünitesi

Göz tansiyonu olarak da bilinen glokom, gözden çıkma zorluğu nedeniyle gözde üretilen sıvının oluşturduğu basınç sonucu oluşan ve optik sinire zarar verebilen bir hastalıktır. Bu birimde glokom ameliyatları, görme alanı testi, RSLT sinir lifleri tomografisi ve Pakimetri işlemleri yapılmaktadır.

Katarakt Ünitesi

Katarakt, saydam olan göz merceğinin bu saydamlığını kaybetmesidir ve normal olarak göz bebeğinden alınan siyah reflü yerini opak-beyaz reflüye bırakır. Bu birimde katarakt cerrahisi, biyometri, Multifokal, Torik göz içi lens uygulaması ve YAG lazer işlemleri uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Retina Ünitesi

Diyabet veya hipertansiyona bağlı olarak gelişen retina damar hastalıkları, görme kaybının en sık nedenleridir. Elli yaş üzerindeki görme kaybının en önemli nedeni retina hastalığıdır. Hastalığın yaş ve kuru tip olmak üzere 2 tipi vardır ve buna göre farklı tedaviler uygulanır.

Oküloplasti Ünitesi

Oküloplastik, göz kapakları, gözyaşı kanalı ve göz çukuru bölgesinde oluşan hastalıklarla ilgilenen bir göz bilimi dalıdır. Göz hastalıklarının bir kısmı oküloplastik cerrahi ile tedavi edilmektedir.

Şaşılık ve Çocuk Göz Hastalıkları Birimi

Özellikle erken yaştaki çocuklarda şaşılık doğru tedavilerle düzelir. Bu ünitede mevcut teknolojiler ve yöntemlerle bu hastalık tedavi edilmektedir. Gözlük tedavisi veya cerrahi tedavi uygulanabilir. Bu durum çocuğun göz durumuna bağlıdır. Gerekirse birden fazla tedavi yöntemi düşünülebilir.

Kontakt Lens Ünitesi

Uygulama öncesi bazı testler yapılmaktadır. Gözün kırma kusurlarını düzeltmek için gözlüğe alternatif olarak kontakt lensler yapılır ve korneanın ön yüzeyine takılan lenslere kontakt lens denir. Kontakt lensler kırma kusurlarını düzeltmek için kullanılır, ancak kozmetik ve tedavi amaçlı da kullanılabilir.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir