Estetik Merkezleri

Doç. Dr. İlker Koçak

Doç. Dr. İlker Koçak

Doç. Dr. İlker Koçak Klinik

Rinoplasti konusunda uzmanlaşmış bir doktor

Doç. Dr. İlker Koçak 2008 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2013 yılında Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi ihtisasını tamamladı. Aynı yıl ruhsatını almayı başardı. Eğitimi süresince rinoplasti ile ilgili birçok kadavra çalışmasında yer aldı. Kulak Burun Boğaz konusunda Türkiye’de ve yurt dışında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Branşı ile ilgili en son yenilikleri takip etmek amacıyla her yıl düzenli olarak ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve kurslara katılmaktadır.

Hizmetler

Burun estetiği

Rinoplasti, burnun yeniden şekillendirildiği bir operasyondur. Burun küçültülebilir ve büyütülebilir, üst dudağa göre açısı değiştirilebilir, Burun ucunun şekli değiştirilebilir, girinti ve çıkıntılar düzeltilebilir. Ameliyat sırasında cerrah küçük bir kesi ile burnu destekleyen kemik ve kıkırdağa ulaşır. İstenilen sonuca göre belirli miktarda kemik ve kıkırdak çıkarılabilir veya eklenebilir. Çoğu zaman kayan septum kıkırdağı burnun simetrisini bozar, burun deliklerini kapatır, rahat ve sağlıklı nefes almayı engeller. Burun estetiği ameliyatı, sağlıklı bir nefes alma ve estetik bir görüntü elde ederek yaşam kalitenizi yükseltebilir.

Fonksiyonel Rinoplasti

Bu operasyonun amacı, burunda var olan dokuları kullanarak doğal görünümlü ve yüz uyumlu bir burun oluşturmaktır. Bu operasyon ile burnunuzu küçültebilir, büyütebilirsiniz ve burun sırtında kemer veya eğrilik varsa bunlar düzeltilebilir.

Piezo ameliyatı ile burun estetiği

Piezo cerrahide burun kemiğine istediğimiz noktalardan ince ve kontrollü bir şekilde mikrometrik kesiler yapabiliyoruz. Bu sayede klasik keski ve çekiç yönteminde oluşabilecek istenmeyen kırıkların önüne geçilebilir.

Revizyon Rinoplasti

Daha önce estetik burun ameliyatı olmuş kişilerin beklentilerinin ötesinde değerlendirilebilecek veya başarısız olmuş kişilerin yeniden ameliyat edilmesi ve burnun estetik ve fonksiyonel açıdan düzeltilmesidir.

Tagged ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir