Genel Hastaneler

Dr. Hasan Erdem Klinik

Doç. Dr. Hasan Erdem Klinik

Dr. Hasan Erdem Klinik

Obezite cerrahi uzmanı

Dr. Hasan Erdem Klinik  2016 yılında kurulmuştur. Deneyimli ekibi ile Bariatrik Cerrahi alanında tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. Uluslararası hastalara hizmet veren deneyimli danışmanları sayesinde yurtdışında en çok tanınan Türk kliniklerinden biridir. Birçok yabancı hasta klinikte tedavi gördükten sonra sağlığına kavuştu.

Hizmetler

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp mide ameliyatı obezite ameliyatları arasında en popüler olan ameliyattır. Komplikasyon riski en düşük ameliyat türü olduğundan ve ameliyat sonrası süreçte hasta yaşam boyu konforunu yüksek seviyede tuttuğu için çok tercih edilmektedir.

Gastrik bypass ameliyatı

Bu operasyon midenin küçük bir kese kalacak kadar küçültülmesi ve ince bağırsağın küçülen mideye belirli bir segment ve yukarısından bağlanmasıdır.

Mide balonu

Yumuşak, genişletilebilir bir balon, bir yerleştirme tüpü ve bir doldurma sisteminden oluşur. Mide balonu bağırsaktan geçemeyecek kadar büyüktür ve midenizde daha az yiyecekle daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar.

Elips Mide Balonu

Cerrahi işlem gerektirmeyen, özellikle obezite tedavisinde tercih edilen bir araçtır. Kilo kaybı diyetle sağlanır. Bu işlem diğer mide balonlarına eşdeğerdir.

Mide Botoksu

Mide botoksu midenin fundus bölgesine endoskopi iğnesi ile yapılır. Botox midenin çizgili kaslarına etki eder ve kasların kasılmasını engeller. Midede sindirimin yavaşlamasını sağlar; bu nedenle, yiyeceklerin sindirimi yavaşlar ve buna bağlı olarak doyma süresi daha uzundur.

Transit Bipartizan Cerrahi

Fazla kiloları olmayan ancak şeker hastalığı olan hastalara uygulanan İleri Metabolik Cerrahi yöntemlerinden biridir.

Diyabet Cerrahisi

Bu ameliyat yediğimiz besin miktarını azaltır ve besinlerin geçiş yollarını değiştirir, bazı hormonların aktif çalışmasını sağlar ve diyabet sorununun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bunu yaparken hastanın vitamin, mineral ve proteinlerinde kalıcı eksiklikler oluşturmamaya özen gösterilmelidir.

Tagged ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir