Diş Hastaneleri

Özel Ata Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Özel Ata Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Özel Ata Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Tüm diş hastalıkları için etkili tedavi yöntemleri

Diş hekimliğinin tüm branşlarında hizmet veren Özel Ata Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 2006 yılında faaliyetlerine başlamıştır. İzmir’in merkez yerleşim yerlerinden biri olan Alsancak’ta faaliyet göstermektedir.

Hizmetler

Diş beyazlatma

Diş renginden şikâyet eden kişilere uygulanan bir tedavidir. Dişlerin yüzeylerine 1-2 ton açılmaya izin verecek özel maddeler uygulanır.

endodonti

Bu dal ağızdaki kök kanallarının tedavisi ile ilgilenir. Dentin ve mine adı verilen sert tabakaların altında pulpa adı verilen yumuşak bir doku bulunur. Dişin tepesinden sinirlerin ve kan damarlarının bulunduğu kök bölgesine kadar uzanır. Burada pulpa dokusunun iltihaplanması bu tedaviyi gerektirir.

İmplant Tedavileri

Bir köprü veya dişin yerine yapay diş kökünün çeneye yerleştirilmesidir.

Ortodonti

Bu bölüm; Aparat, diş teli, plak ve benzeri aletler çapraşık dişlerin yerleşimini ve hareketliliğini düzeltmeye yönelik uygulamalardır. Tedavi için sabit sistemler veya şeffaf plakalar kullanılır.

pedodonti

Bu branş aynı zamanda çocuk diş hekimliği olarak da bilinir. Bazı ilgi alanları; Florür uygulamaları ve tartar temizliği gibi önleyici tedbirler radyografik ve klinik ağız muayeneleridir. Travmaların, yapısal bozuklukların, diş çürüklerinin tedavisi; astım, doğuştan kalp hastalığı ve diyabet.

periodontoloji

Bu bilim dalına diş eti hastalıkları da denir. Ayrıca diş hekimliğinin bu dalı, dişlerin ve dişleri çevreleyen diğer dokuların hastalıklarıyla da ilgilenir. Dişeti çekilmesi, diş eti iltihabı ve diş eti kanaması bunlar arasındadır.

protez

Diş kaybı durumunda yapılan; konuşma, çiğneme gibi işlemlerin sorunsuz yapılmasını sağlayan uygulamalardır. Diş estetiğinde protezler çeşitlerine göre mobil sabit olarak ayrılmaktadır. Köprüler, implant protezler, porselen lamina, inley/onley/overley, All-on-Four tekniği de bu ünitenin ilgi alanlarından bazılarıdır.

Dijital Diş Hekimliği

Diş hekimliğinde planlama ve tedavide teknolojinin kullanıldığı bir birimdir. Bilgisayar destekli dijital taramalar, dijital tasarım ve restorasyonların yapıldığı bu ünite estetik diş hekimliği kapsamındadır. Üretim hataları ve ölçüm hataları gibi durumların en aza indirildiği dijital işlemler, nakliye, model üretimi, laboratuvar gerektirmemektedir.

Zaman ve benzeri süreçler. Böylece zaman kaybı önlenir ve hastanın en kısa sürede yüz estetiğine uygun sağlıklı bir gülüş tasarımına kavuşması sağlanır.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir