Diş Hastaneleri

Özel Akva Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Özel Akva Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Özel Akva Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Üstün ağız ve diş sağlığı merkezi

Özel Akva Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği konusunda uzman ve deneyimli diş hekimleri ile hizmet vermektedir. İmplant Diş, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Endodonti, Diş Telleri, Pedodonti, Diş Eti Uzmanı, Diş Estetiği, Zirkonyum Kaplamalar, Porselen Kaplamalar, Diş Beyazlatma, Ağız Kokusu Tedavisi, Diş Gıcırdatma Tedavisi gibi birçok alanda diş hastanesi olarak hizmet vermektedir.

Hizmetler

Diş implantı

Diş İmplantı, eksik dişlerin fonksiyon ve estetiğini geri kazandırmak için çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. Bu tedavi hastanede yaygın olarak uygulanmaktadır.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Yüzün ve boynun belirli bir bölümü ağız, dişler ve çeneleri kaplayan bu bölgelerdeki tüm yumuşak ve sert dokuların hastalık ve rahatsızlıkları ile ilgilenir.

endodonti

Çok hasarlı veya iltihaplı dişleri kurtarmak için yapılan bir tedavidir. Pulpa temizlenir ve dolgu ile değiştirilir.

Diş teli

Ortodontik tedavi olarak da bilinir. Braketler dişlere kuvvet uygulayarak telin elastik deformasyonundan yararlanarak diş hareketine izin verir. Diş teli tedavisi genellikle 18-24 ay arasında sürer ve genellikle 3-5 haftada bir kontrol edilir.

Pedodonti

0-16 yaş arası çocukların süt dişlerinin ve daimi dişlerinin korunması ile oluşabilecek çürük, kalıtım ve benzeri problemlerle ilgilenen bilim dalıdır.

Sakız tedavisi

Diş eti hastalığı, diş minesi olarak bilinen dış tabakanın aşınmasıyla dişin daha yumuşak olan dentin tabakasını açığa çıkardığında başlar.

Diş Estetiği

Dişlerin sadece tedavi amaçlı değil, estetik olarak da tedavisidir. Genellikle daha estetik dişlere sahip olmak isteyenlerin tercihidir.

Zirkonyum Kaplama, Porselen Kaplama

Bunlar hasarlı veya çürük dişler için uygulanan tedavilerdir. Hepsinin malzeme kalitesi ve prosedürü farklıdır. Hangisinin sizin için uygun olduğuna diş hekiminiz karar verecektir.

Diş Beyazlatma, Ağız Kokusu Tedavisi

Ağız kokusu çoğu zaman bazı basit sorunların göstergesi olsa da bazen vücutta daha kritik bir sorunun habercisi olabilir. Erken teşhis önemlidir. Diş beyazlatma işlemi ise inci gibi dişlere sahip olmanızı sağlar.

Tartar tedavisi

Diş taşı temizliği 6 ayda bir yapılabilir. Hastanın kendi bakım performansına bağlı olarak bir yıl veya bir buçuk yıl olabilir. Bazı hastalar dişlerini hiç fırçalamasa da diş taşı yoktur.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir