Diş Hastaneleri

Özel Akdeniz ağız ve diş sağlığı polikliniği

Özel Akdeniz ağız ve diş sağlığı polikliniği

Özel Akdeniz ağız ve diş sağlığı polikliniği

Mersin’in en popüler diş kliniklerinden biri

Özel Akdeniz ağız ve diş sağlığı polikliniği hizmetleri; tıbbi ilgi alanları ve uzmanlık alanları arasında Periodontoloji, İmplantoloji, çene cerrahisi ve kozmetik diş hekimliği bulunmaktadır. Hastalara özel hasta odaklı bir anlayış çerçevesinde kozmetik diş işlemleri, diş çekimi, kaplamalar, kanal tedavileri, protez uygulamaları ve diş eti hastalıkları gibi çok çeşitli tedavi ve uygulamalar yapılmaktadır. Diş ve diş etlerinin bölümlerinde oluşabilecek hastalıkları önlemek, teşhis koymak ve tedavi yöntemlerini uygulamak mümkündür. Ağız ve diş sağlığı çok önemli olduğu için Polikliniğimiz hasta odaklı hizmet anlayışına sahiptir. 2008 yılından bu yana hizmetlerini sürdürmekte olan Polikliniğimiz bünyesinde mutlu ve güzel gülüşlere kavuşmak mümkündür. Uzman hekim kadrosu ve deneyimli kadrosu ile birlikte hizmet veren poliklinik alanında gerekli belgelere sahip olduğu için hastalarına en uygun ve sağlıklı tedavi yöntemlerini sunmaktadır.

Hizmetler

Toplam Diş Bakımı

Diş taşlarının olağan temizliğinin yanı sıra basınçlı toz ile leke temizliğinin yapıldığı bir hizmettir. Dişlerin daha sağlıklı görünmesi için detaylı olarak gerçekleştirilen tedavi yöntemlerini içerir. Ağız ve dişlere kapsamlı bir bakım uygulanır.

implant

Kaybedilen bir dişin yerine hiçbir yan etkisi olmayan, doğal bir görünüme sahip ve dayanıklı bir yapay dişin yerleştirilmesine verilen isimdir. İmplant temel olarak bir kök değişimidir ve üzerine yapay dişler yerleştirilir.

Ortodonti

Çürük, hasarlı, hassas ve lekeli, doku bozukluğu olan dişlerin tedavi yöntemlerinden biridir. Tedavinin temel amacı doğal ve estetik bir gülüşü aynı anda sunmaktır. Dolgu, kanal tedavisi, kaplamalar ve köprüler içerebilir.

Diş beyazlatma

Profesyonel beyazlatma işlemleri yaklaşık 1 saat içerisinde gerçekleştirilir. Peroksit içerikli diş beyazlatma jeli ile birlikte uygulanır ve özel ısıtma lambası ile birlikte işlemler yapılır. Sağlıklı bir şekilde yapılan işlemler dişlere zarar vermeden gerçekleştirilir.

Kök kanal tedavisi

Kanal tedavileri problemli dişi kurtarmak ve ağrısını gidermek için basit işlemler yapılır. Diş sinir dokuları çürük veya travma sonucu oluşan iltihaplanma nedeniyle bu dokuların temizlenip uygun dolgu ile doldurulması işlemleridir.

Estetik

Kahkaha estetiği insanların estetik zevklerine uygun olacak şekilde yapılır. Güzel bir görünüm oluşturmak için son teknoloji cihazlarla birlikte gerekli uygulamalar yapılır. Kozmetik diş tedavileri, diş beyazlatma ve kaplama gibi prosedürleri içerebilir. Ürünlerin renklerini, şeklini, boyutunu ve uzunluğunu değiştirmek için gerekli işlemler yapılır.

Dişler. Çatlaklar, kırıklar ve hizalama bozuklukları da tedavi edilir. İnsanların istek ve zevklerine göre gülme estetiği yaratılır.

Zirkonyum Kaplama

En çok tercih edilen kron çeşitlerinden biridir. Dişin ön yüzünü kaplayan ince bir porselen tabakasıdır. Güzel bir gülüş estetiği sağlamak için yapılır. İsteyen kişilere estetik yapay dişler uygulanmaktadır. Kaplamalar oksit veya zirkonyumdan oluşan kuronlarla yapılır. Dişlerin rengi çok daha beyaz olabilir. Gri çizgi görünürlüğü yoktur, doğal bir görünüme sahiptir. Korozyona dayanıklı, güçlü.

Çocuk Diş Hekimliği Pedodonti

Muayene ve tedavi süreçleri bebeklikten ergenliğe kadar devam edebilir. Bebeklerde ilk 6 ay içinde dişler çıkabilir. Tüm takip ve gerekli tedavi prosedürleri uygulanır.

Protez tedavisi

Dokular ve dişler belirli nedenlerle kaybedilebilir. Bu nedenle kişiler protetik tedavi yöntemlerine yönelebilmektedir. Düşen dişler yerine hastanın kendi dişlerine uygulanır. Köprülerden oluşan kalıcı olarak sabitlenirler.

Diş Çekimi-Gömülü Diş

Diş çürükleri, iltihaplanma ve çeneye tam oturmayan diş çekimi işlemleri gerekebilir. 20’lik dişler için bazen ortodontik tedaviler gerekebilir. Normal gelişmeyen ve problem yaratan dişler çekilir.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir