Genel Hastaneler

Özel Ahu Hastanesi

Özel Ahu Hastanesi

Özel Ahu Hastanesi

Marmaris’in En İyi Özel Hastanesi

1993 yılında kurulan özel Ahu Hastanesi, kurulduğu günden bu yana hasta odaklı tedavileri ile hastaların sağlığına kavuşmaları için ileri tıbbi yöntemler sunmaktadır. Bu sayede uzman hekim kadrosu ve her geçen gün yenilenen altyapısı ile doğru tedavi yöntemlerinin uygulandığı hastane, hasta ve hasta yakınları için doğru sağlık hizmetlerini sunmaktadır. Kaliteli sağlık anlayışını benimseyen hastane, bu alanda birçok ödül ve sertifikaya sahip olup, verdiği hizmetlerin kalitesini sürekli yükseltmektedir. Özel Ahu Hastanesi Çeşitli hastalıklara yönelik tedaviler bu sayede birçok hastanın sağlığına kavuşurken, hastane bölge için önemli bir tedavi merkezi olmaya devam ediyor.

Hizmetler

Psikiyatrik

Psikolojik sorunları tıbbi yöntemlerle ortadan kaldırmayı amaçlayan birimdir. Çeşitli test ve tanı yöntemleri ile psikolojik sorunları olan hastalara telkin ve ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Melankoli, depresyon, nevrozlar, sosyal sorunlar, sigara bırakma gibi farklı alanlarda hizmet verilmektedir.

Diyaliz Merkezi

Böbreklerin kanı temizleme görevini yapamadığı durumlarda hastaların kan temizliği için kullanması gereken diyaliz cihazları ünitede son teknoloji cihazlar olarak hastalara sunulmaktadır. Diyaliz hizmetleri hastaların sağlık ve konforunu içeren özel odalarda verilmektedir.

Beslenme ve diyet

Doğru beslenme ve sağlıklı yaşam uygulamaları için hazırlanmış programları içerir. Obezite, halsizlik, şeker hastalığı, spor gibi durumlar için uzman Diyetisyenler tarafından özel olarak hazırlanan programlarla hastaların sağlıklı beslenmesi mümkündür.

Yeni doğan Yoğun Bakım

Bebeklerin doğumdan sonra çeşitli yaşamsal riskler taşımaları sonucunda yaşamsal risklerini ortadan kaldırmak için sağlanan bir gözlem ünitesidir. Risk altındaki bebeklerin uzman doktorlar tarafından tedavi edilmesini amaçlar.

Yoğun bakım

Travma veya hastalık sonrası hayati tehlikesi olan hastaların müşahede altında tutulduğu bir birimdir. Bu sayede hastaların ortaya çıkacak sorunlara anında müdahale edilmesinin yanı sıra riskli durumların üstesinden gelmek için tıbbi cihazlar da sağlanmaktadır.

Ameliyathane

Çeşitli cerrahi operasyonların yapıldığı bir ünitedir. Farklı hastalıklar alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılan ameliyatlar modern tıbbi cihazlarla yapılmakta ve hastaların ameliyatlarının başarılı olması amaçlanmaktadır.

Doğum Hastanesi

Gebelerin doğumdan önce doğuma hazırlandığı, çeşitli doğum yöntemleri uygulanarak hem anne hem de bebek sağlığının korunduğu bir ünitedir. Ünitede ayrıca bebeklerin ilk müdahaleleri için ısıtıcı masa ve kuvöz gibi tıbbi cihazlar da bulunmaktadır.

Kulak burun boğaz

Ses kaybı, ses tellerinde problemler, işitme kaybı, orta kulak iltihabı, çeşitli burun problemleri, koku kaybı gibi rahatsızlıklar için tanı ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Hastaların tedavisi için gerekli birimlerden de destek alınmaktadır.

Dermatoloji

Deri ve zührevi hastalıkların teşhis ve tedavisinin yapıldığı bölümdür. Deri ve deri ekleri, saç ve tırnaklar, akne, egzama, sedef hastalığı, mantar hastalıkları, çeşitli bakteri ve siğiller için tedavileri içerir.

Çocuk Sağlığı ve hastalıkları

Çocuklarda çeşitli hastalıkların tespiti ve tedavisinin sağlandığı ünitedir. 15 yaşına kadar olan çocuklar için tedaviler sunulmaktadır. Alanında uzman doktorlar tarafından yapılan teşhis ve tedavi yöntemleri ile çocukların sağlığına kavuşturulması amaçlanmaktadır.

Beyin ve Nöroşirürji

Baş ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı, kafa yaralanmaları, omurga cerrahisi, periferik beyin cerrahisi ve beyin ve sinir sisteminin neden olduğu epilepsi gibi rahatsızlıkların cerrahi operasyonlarını içerir. Operasyonlar alanında deneyimli hekimler tarafından yapılmaktadır.

Diş hekimliği

Rutin diş kontrolleri, diş çürüğü, kanal, implant tedavisi, dolgu, porselen kaplama, estetik Gülüş Tasarımı gibi alanlara yönelik tedavileri içerir. Diş hekimleri tarafından sunulan hizmetler, hastaların diş ve ağız sağlığını iyileştirmeye yöneliktir.

Ortopedi ve Travmatoloji

Kırık, travma, eklem hastalıkları, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarının tanı ve tedavisinin yapıldığı birimdir. Hastalara cerrahi operasyonlar yapılabildiği gibi tıbbi cihazlar sayesinde iyileşmeleri de sağlanmaktadır. Hastaların kısa sürede yaşam kalitelerine ulaşmaları hedeflenir.

Göz hastalıkları

Göz ve çevresinde oluşan hastalıkların tespiti ve tedavisi sağlanmaktadır. Göz bozuklukları, görme kaybı, uzağı ve yakını görememe, göz iltihabı gibi sorunların tedavilerini içerir.

Doğum ve Jinekoloji

Kadınlarda görülen hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Menopoz, doğum için ileri tedavileri, özellikle rahim ağzı kanseri taramalarını içerir. Normal doğum, sezaryen ile doğum ve anestezi destekli doğum gibi uygulamalar yapılmaktadır.

Üroloji

Cinsel işlev bozuklukları, kısırlık, idrar kaçırma, prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolu sorunları için ürolojik tedavi ve cerrahi operasyonların yapıldığı bir ünitedir. Hastalıklara en uygun tedavileri sağlamak için gelişmiş tıbbi cihazlarla müdahaleler sağlanmaktadır. Açık ve kapalı işlemler yapılabilir.

Kardiyoloji

Kalp ve damarlarda oluşan hastalıkların giderilmesi, bu hastalıkların teşhis işlemlerinin yapılması, efor testi, tansiyon Holteri, ses dalgalarının kullanılması gibi yöntem ve tedaviler yapılmaktadır. Hastaların kalp ve damarlardan kaynaklanan sorunlarının giderilmesi amaçlanır.

Dâhiliye

Şeker hastalığı, tiroid, kan hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, romatizmal hastalıklar, böbrek hastalıkları için henüz nedeni bilinmeyen teşhis ve tedavi işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca hastaların genel sağlık durumlarının anlaşılması için ünitede check-up tedavisi yapılmaktadır.

Genel Cerrahi

Fıtık dahil mide ve bağırsak rahatsızlıkları, anal bölge hastalıkları, karaciğer, safra kesesi ve safra yolları hastalıkları tiroid ve meme hastalıklarının teşhis ve tedavisi bir cerrahi ünite kapsamında yapılmaktadır. Hastalıklar tespit edildikten sonra ameliyat gerektiren durumlar için ileri tıbbi yöntemlerle müdahale gerçekleştirilir. Hastaların ameliyat gerektiren durumdan kısa süre içerisinde kurtulması hedeflenir.

Anestezi ve re animasyon

Ameliyat öncesi lokal, bölgesel ve genel anestezi yöntemleri ile hastaların ameliyata uygun hale getirildiği ünitedir. Hastaların yapacağı ameliyatlara göre doktor tarafından talep edilen anestezi uygulamaları özenle yapılır. Ameliyat dışındaki durumlarda da çeşitli tetkikler yapmak için yapılabilir. Modern tekniklerle anestezi, hastaların sağlığına herhangi bir sorun oluşturmayacak şekilde uygulanmaktadır.

Ambulans Hizmetleri

Travma veya ani bir hastalık sonucu hastaların bulundukları bölgeden alınmasını sağlamak için verilen ambulans hizmetlerini içerir. Hastaların bulundukları yerden hızlı ve güvenli bir şekilde uzaklaştırılması ve acil servise veya ilgili birimlere getirilmesi amaçlanmaktadır. Tam teşekküllü ambulanslar sayesinde hastaların hastaneye getirilmesi sürecinde gerekli müdahaleler sağlanabilmektedir.

Acil Servis

Başta travma ve ani hastalıklar olmak üzere birçok durumun neden olduğu görülebilen ani hastalıklarda ilk müdahaleyi yapmak ve kişinin hayati tehlikesini atlatabilmesi için sunulan tedaviyi içeren bir ünitedir. Her yaş grubundan hastaya hizmet veren ünite, küçük hastalıklardan yaralanma veya kriz gibi hastalıklara kadar her koşulda hizmet vermektedir. Acil müdahalenin doğru yapılabilmesi için Uzman Acil Hekimleri ve ekiplerinden oluşan birimde ilk müdahalenin ardından hastanın durumuna göre diğer birimlere sevk işlemleri yapılabilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Hastalık veya yaralanmaların, hastaların kas ve doku sistemlerinde meydana gelen bozuklukları gidermeye yönelik olduğu kısımdır. Bel, boyun ağrısı, yüz felci, felç, Parkinson, kırık ve çıkık durumları, kas yırtılmaları, menisküs sorunları gibi çeşitli rahatsızlıklara uygun ve kişiye özel tedaviler yenilenmektedir.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir