Diş Hastaneleri

İstanbul Aydın Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi

İstanbul Aydın Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi

İstanbul Aydın Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma Merkezi

Tam Donanımlı Vakıf Üniversite Hastanesi

İstanbul Aydın Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma Merkezi 2007 yılında kurulmuştur. Vakıf üniversitesine bağlı bir diş hastanesidir. İstanbul’un en merkezi konumunda olup ulaşım açısından oldukça kolaydır. Hastane, Hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve sürekli eğitim alanında, hasta güvenliğini sağlayarak, Sağlık Bakanlığı ve diğer tanımlanmış ulusal ve uluslararası kalite standartlarını koruyarak hizmet vermektedir.

Hizmetler

Hepsi Dört Tedavide

Diş eksikliği olan hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet diş implantına aynı gün diş protezlerinin sabitlenmesini sağlayan pratik bir tedavi yöntemidir.

CAD-CAM Uygulamaları

Bu yenilikçi yöntem, bilgisayar destekli diş tasarımı ve üretiminin uygulandığı yöntemdir.

Diş İmplant Uygulamaları

Hastanede dental implant uygulamaları Diş Hekimliğinin ana dallarından biri olan ağız, diş ve çene cerrahisi alanında uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi, dişlere özel hazırlanmış bir jel sürülerek, bir ışık kaynağı veya lazer ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde gerçekleştirilir.

Diş Taşı Temizliği

Dişlerde oluşan tartarlar belirli periyotlarla temizlenmelidir. Aksi takdirde diş eti iltihabı ve diş eti hastalıkları yaşama oranı artar.

Dolgu Tedavileri

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ile dolgu yapımında birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Dolgu tedavisi yaptırmak isteyen hastalar, restoratif diş tedavisi ana bilim dalında tedavi edilmektedir.

Diş Çekimi ve Gömülü Diş Çekimi

Hastanede hem standart diş çekimi hem de gömülü diş çekimi yapılmaktadır. Cerrahi operasyon gerektiren diş çekimi uzmanlar tarafından yapılır.

Estetik Gülüş Tasarımı

Yüzün anatomi yapısı, hastanın istekleri ve hekimin tavsiyeleri ile yapılan kombine uygulamalardır. Tedavinin amacı kişiye mükemmel bir gülüş kazandırmaktır.

Fissür Örtücü ve Flor Uygulamaları

Bu uygulama genellikle birinci büyük azı dişlerine yani daimi dişlere uygulanmaktadır. Ancak bu zorunlu bir durum olmayıp aynı şekilde süt dişlerine ve küçük azı dişlerine de uygulanabilir.

Ağız Kokusu Ölçümü ve Tedavisi

Ağız kokusu tedavisi genellikle Diş Hekimliğinin ana dallarından biri olan Periodontoloji alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Kanal Tedavileri

Bu tedavi yöntemi, pulpanın kendi kendini tamir edemeyecek şekilde hasar görmesi durumunda uygulanan bir tedavi şeklidir.

Zirkonyum Dişler

Diş ile en uyumlu kaplamadır. Zirkonyum altyapısının kullanıldığı diş tedavilerinde estetik oranı arttığı için memnuniyet oranı da yüksektir.

Tagged , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir