Diş Hastaneleri

İstanbul Altınbaş Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi

İstanbul Altınbaş Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi

İstanbul Altınbaş Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama Merkezi

Üniversite Diş Hastanesi

İstanbul Altınbaş Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama Merkezi 2016 yılında hizmete açılmıştır. 5000 m2 alan üzerine kurulan hastane, Türkiye’nin ISO 9001-2015 sertifikasına sahip ilk Diş Hastanesi olma özelliğini taşımaktadır. Hasta merkezli, kişiye özel tedaviler ve diş hekimliği hizmetleri sunulmaktadır. Hastanede dijital görüntüleme sistemleri, 3 hasta dostu genel anestezi ameliyathanesi ve son teknoloji modern bir merkezi sterilizasyon ünitesi bulunmaktadır.

Hizmetler

Ağız, diş ve çene cerrahisi

Bu birimde diş ve çene yapılarındaki ve çevre dokulardaki hastalıkların teşhisleri yapılmakta, gerekli tıbbi ve cerrahi tedaviler yapılmaktadır.

Ağız, diş ve çene radyolojisi

Tüm hastaların ilk olarak muayene edildiği ve klinik muayene, röntgen gibi görüntüleme araçları, laboratuvar testleri ve gerekirse biyopsiler ile hastalıkların teşhisinin konulduğu bölümdür.

Çocuk diş hekimliği

Bu bölümde 0-15 yaş grubu çocukların süt ve sürekli diş tedavileri ve çürük koruma uygulamaları yapılmaktadır.

Diş eti hastalığı ve tedavisi

Bu ünitede diş ve implant çevresindeki sert ve yumuşak dokuların sağlığı incelenerek bu dokuların hastalıklarının teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Endodonti (kanal tedavisi)

Bu dal, dişlerde, diş köklerinde ve çevre dokulardaki hastalıkların tanı ve etiyolojisi, önlenmesi ve tedavisini içerir.

Genel anestezi ünitesi

Lokal anestezinin tek başına yeterli analjezi sağlayamadığı durumlarda, korku ve anksiyete düzeyi çok yüksek olan hastalarda veya yeterli işbirliğinin sağlanamadığı durumlarda genel anestezinin uygulandığı bir ünitedir.

implantoloji

Diş eti hastalıkları, çürük, travma veya diğer nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine konulması için çene kemiklerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vida şeklinde yapay diş kökü tedavisidir.

Ortodonti

Diş, çene ve yüz kompleksinin normal yapı ve gelişiminin, anomali ve anomalilerinin tedavi edildiği ünitedir.

Protez diş tedavisi

Diş veya diş eksikliğinde kaybedilen fonksiyon, konuşma ve estetiğin yeniden kazandırılmasına yönelik modern tedaviler uygulanmaktadır.

Restoratif diş tedavisi

Bu bölümde diş dokularında gelişimsel veya kazanılmış bozukluklara bağlı olarak oluşan yapısal bozuklukların teşhisleri yapılmakta ve bu hastalıklar operatif uygulamalarla tedavi edilmektedir.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir