Diş Hastaneleri

Dt.Mustafa Eyüp Çelik Diş Kliniği

Dt. Mustafa Eyüp Çelik Diş Kliniği

Dt.Mustafa Eyüp Çelik Diş Kliniği

Yurtdışı deneyimli diş hekimi

Dt.Mustafa Eyüp Çelik Diş Kliniği 2012 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Almanya’nın Düsseldorf şehrinde tamamlamıştır. Daha sonra Türkiye’ye geldi ve çeşitli özel kliniklerde çalıştı. Birkaç yıldır kendi özel kil dükkânında hizmet vermektedir. Sanat camiasının şikâyet ettiği popüler bir diş hekimidir.

Hizmetler

Konservatif Tedavi

Bu tedavi yönteminin amacı mevcut diş yapısını korumak ve güçlendirmektir. Bazıları dişlerdeki çürükleri tedavi eden işlemleri içerirken, bazıları dişlere estetik dolgular içerir. Diş dolgusu, bonding ve Fissür örtücü uygulaması gibi tedavileri kapsar.

Ortodonti

Bu tedavi yöntemi, dişlerde çapraşıklık veya çenelerin ortopedik problemlerinde dişleri ve çeneleri ortopedik olarak doğru hale getirmek için tel tedavisi veya çeşitli aparatlar kullanılarak yapılan tedavidir.

İmplant Tedavisi

Diş implantı tedavisi, eksik dişlerin yerini alan ve doğal diş kökü gibi olan titanyum vidaları içerir. Bazı istisnalarda dişlere kemik tozu eklenir veya kemiğin kalitesini ve boyutunu artırmak için ileri cerrahi yöntemler uygulanır.

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma, mevcut renginden memnun olmayan kişilere uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemle diş rengi 2 veya 3 tonda daha açık renge dönüştürülebilir.

Inley – Onlay Porselen Dolgular

Bu tedavi ile uygulanacak dişlerde renk, şekil ve anatomik oluşumlar taklit edilerek bütünlük oluşturulur.

Kök kanal tedavisi

Pulpanın geri dönüşümsüz enfeksiyonu sonucu diş içindeki bu dokunun çıkarılması işlemidir.

periodontoloji

Dişleri çevreleyen yumuşak ve sert dokuların anatomisini, fizyolojisini ve histolojisini inceler; bu dokularda oluşan hastalıkları tedavi eder.

Pembe Estetik

Kısacası Gülüş Tasarımında önemli bir yeri olan diş etlerinin şeklini ve oluşumunu eski haline getirme işlemidir.

Lamina Kaplama

Lamina kaplamalar dişlerin ön yüzeyine minimal aşındırma ile gelen veya bazen hiç aşındırma olmadan gelen ince yaprak porselenlerdir.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir