Genel Hastaneler

Özel Doç. Dr. Ahu Birol Koçalp Kliniği

Özel Doç. Dr. Ahu Birol Koçalp Kliniği

Yurtdışı deneyimi olan uzman dermatolog

Özel Doç. Dr. Ahu Birol Koçalp Kliniği 2018 yılında kurulmuştur. Dr. Hacettepe Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun olan Ahu Birol, Ankara Üniversitesi’nden Dermatoloji Uzmanlık Eğitimini ve 2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi’nden Doçent unvanını almıştır. Özel Doç. Dr. Ahu Birol Koçalp Kliniği Birçok uluslararası tıp dergisinde yayınlanmış ve yurt dışında seminerlere katılmıştır. Ayrıca kendi uzmanlık alanını da içeren birçok sertifikaya sahiptir.

Hizmetler

Yaşlanma karşıtı

Yaşlanma sürecini yavaşlatmak veya tersine çevirmek için uygulanan yöntemlere anti-aging denir. Anti-aging ile cilt yenilenmesi, hormonların dengelenmesi, yaşlanmaya bağlı hastalıkların önlenmesi hedeflenir. Günümüz teknolojisi ile artık son derece umut verici olan uygulamalar, insanlarda yaşlanmayı yavaşlatan veya tersine çeviren uygulamalar yapılabilmektedir. Plastik cerrahi ve tıbbi uygulamalar doğru ve oldukça farklı planlandığı, yaşlanma sürecinin kendisiyle başa çıkmak için çok çeşitli stratejiler ve terapiler kullanıldığı sürece, bu işi başarabilir.

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama vücutta yağ tabakasının ve ağırlığın yoğunlaştığı bir bölge hedeflenerek teknolojik cihazlarla uygulanan bir zayıflama yöntemidir. Vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan bölgesel yağlanma durumları öncelikle insan sağlığını tehdit etmektedir. Aşırı yağlanma nedeniyle organlar üzerindeki baskı artabilir, bu da sağlıksız ve estetik olmayan bir görünüme neden olur.

Dermatolojik Tedaviler

Dermatoloji, cinsel yolla bulaşan hastalıkların deri ve deri yapışma bozuklukları, teşhisi, tedavisi, takibi ile ilgilenen bir tıp dalı olarak tanımlanabilir. Bununla ilgili tüm tedaviler klinikte başarıyla uygulanmaktadır.

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulaması bu kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Dolgu uygulaması sadece kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek için değil, bazen dokuyu şekillendirmek, yani estetik iyileştirme amacıyla da kullanılır.

Kırışıklık ve terleme tedavisi

Botulinum toksini, kol ve el altında terleme tedavisinin başında gelir. Botulinum toksini cilde enjeksiyon şeklinde uygulanır. İşlemden önce uygulamanın yapılacağı bölgeye anestezik krem ​​sürülebilir. Daha sonra enjekte edilecek alan 1.5-2 cm aralıklarla işaretlenir ve enjeksiyon ile her noktaya botulinum toksini uygulanır.

Lazer Cilt Tedavileri

Lazer Cilt Bakımı yüz, boyun, göğüs ve ellerde iz, leke ve kırışıklıkların giderilmesine yönelik bir tedavidir. Lazer Cilt Bakımı, cilt yüzeyini soymadan cilt altındaki ısı popülasyonudur.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon, ışın dalgalarının oluşturduğu enerjinin, saç köklerinin hedeflenerek cilt altına gönderilmesi ve uygulama bölgesindeki saç köklerinin yok edilmesi işlemidir.

Mezoterapi

Akut ve kronik ağrıların yanı sıra cilt lekeleri, selülit, çatlak gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan mezoterapi, iğne ile akupunktur uygulamasına benzer bir tekniktir.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir