Diş Hastaneleri

Sanat Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Sanat Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Özel Sanat Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Tüm diş hizmetleri ve tedavileri

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde hizmet veren Özel Sanat Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği; Ağız-Diş-Maksillofasiyal Cerrahi, İmplant, Estetik Diş Hekimliği, Periodontoloji, Pedodonti, Gülüş Tasarımı, Diş Beyazlatma, Endodonti, Ortodonti, Protez gibi alanlarda hizmet vermektedir. Poliklinik, deneyimli kadrosu ve uzman kadrosu ile diş hekimliğinin ilgilendiği tüm alanlarda teşhis ve tedavi gerçekleştirmektedir.

Hizmetler

Pedodonti

Çocuk diş hekimliği anlamına gelen bu branş 0-13 yaş grubundaki çocukların hastalıkları ile ilgilenmektedir. Daimi dişlerin ve süt dişlerinin korunmasına yönelik tedaviler; Genetik faktörlere bağlı diş problemleri, travmalar ve çürükler bu bölümün kapsamındadır. Süt dişinin erken kaybı, çocuklarda çene cerrahisi, diş eti hastalıklarında daimi dişi korumak için yer tutucu kullanımı; Bu, zihinsel engelli veya kaygı nedeniyle klinik ortamda tedavi edilemeyen çocuklara genel anestezi uygulanmasını içerir.

Çene Ortopedisi

Uyumsuz çene ilişkilerinin ve çapraşık dişlerin aparatlarla düzenlendiği tıp dalıdır. Bu tedavi çene yapısında kalıcı bozuklukların önüne geçer. Buna karışık dişlenme, alt ve üst çene uyumsuzlukları, diş sıralarında meydana gelen problemler, eksik veya kayıp dişlerin neden olduğu doğumsal kusurlar dahildir. Tedavi kapsamındaki uygulamalardan bazıları mobil ve sabit ortodontik tedavilerdir.

Estetik Diş Hekimliği

Bleaching (diş beyazlatma (gülüş tasarımı ve benzeri estetik diş operasyonları ile ilgilenen branştır.

Protez Diş Hekimliği

Dolgu uygulamasının dişleri etkilemediği büyük miktarda madde kaybı olduğunda uygulanan tedavilerdir. Sabit protezler (köprüler ve kuronlar), hareketli bölümlü protezler, set protezler / total protezler uygulama alanlarından bazılarıdır.

periodontoloji

Diş eti hastalıkları ile ilgilenen bu branş; Dişler ve onları çevreleyen sert ve yumuşak dokularla ilgili problemlerle ilgilenir. Tartar, diş eti kanamaları, diş etlerinin iltihaplanması bunlar arasındadır.

endodonti

Dişlerin iç kısımları ile ilgili problemlerin tedavisi endodontinin uzmanlık alanıdır. Yani sinir dokusu (diş pulpası) ve dişi çevreleyen dokuların hastalıkları ile ilgilenir. Diş çürüğü, travma ve kırık gibi problemlerin tedavisinde protetik vakalarda kanal tedavisi bir örnektir. Bu tedavide pulpa dokusu çıkarılır, yıkanır ve özel cihazlarla temizlenir ve şekillendirilir. Diş dokusu ile uyum sağlayacak kök dolgu malzemeleri ile doldurulur.

Diş ve Çene Cerrahisi

Çene kemiği, dişler, diş etleri, ağız mukozası ve sinüslerdeki cerrahi problemlerle ilgilenir. Gömülü ve çürük dişlerin çekimi, implant uygulamaları, vestibüler derinleştirme, kök rezeksiyonu, apikal rezeksiyon, sinüs tabanının yükseltilmesi, kist operasyonları, kemik ogmentasyonu, kırık tedavisi, greft uygulamaları, dişeti gülme hattı regülasyonu sayılabilir. Ağız boşluğundaki dudak, damak, dil ve yanak gibi yumuşak dokularla ilgili hastalıklar ve ağızdaki sert dokulardaki (kemikler, dişler) problemler bu branşta teşhis edilir. Operasyonlar sırasında sedasyon anestezisi, genel anestezi veya lokal anestezi uygulanmaktadır.

Tagged ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir