Diş Hastaneleri

Özel Barış Işık 2 ağız ve diş sağlığı polikliniği

Özel Barış Işık 2 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Özel Barış Işık 2 ağız ve diş sağlığı polikliniği

Didim’deki en iyi diş kliniklerinden biri

Aydın Didim’de kurulan Özel Barış Işık 2 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, diş hekimliğinin en önemli görevleri arasında yer alan sağlıklı gülüş ve kaliteli ağız sağlığı, çiğneme ve konuşma becerisinin kesilmesi gibi konularda hasta memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Her yaştan hastaya kişiye özel tedavilerle hizmet veren klinikte alanında uzman ve yetkin diş hekimleri bulunmaktadır. Ağız, diş ve çene sağlığı için kurulan klinikte, en son teknolojik cihazlar ve estetik uygulamalarla bilimsel kaynaklı sağlık hizmetleri verilmektedir. Tüm tıbbi birimlerde ve tedavi yöntemlerinde hizmet verilmekte ve hasta memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Hizmetler

Hepsi Dörtte

İmplant tekniklerinde bu tedavi tamamen dişsiz hastaların çene kemiğine belirli açılarda yerleştirilen 4 adet diş implantı ile protezin sabitlenmesine yönelik bir tekniktir. .Bu yöntemle dental implantın operasyon süresi daha kısadır.

implant

Dişin üzerine dişe uyumlu titanyum vidalar ve abutment ile birleştirilmiş kuronlar yerleştirilerek doğal diş yapısı hedeflenir ve diş kökünün işlevini yerine getirmesi sağlanır.

Ortodonti

Dişlerdeki düzensizlikler, maloklüzyon tanısı konulduktan sonra çapraşıklıkların diş teli veya şeffaf aparatlarla tedavisidir.

Zirkonyum

Diş kırık ve çatlaklarında diş üzerine yapılan zirkonyum kaplamalar ile dişin desteklenmesinin doğal bir yöntemidir. Dişte oluşan çürükler ve renk düzensizlikleri bu kaplama ile fark edilmez.

Gülüş Tasarımı

Estetik Diş Hekimliği alanına giren Gülüş Tasarımı ve estetiği ile sosyal fobi haline gelen şekil bozuklukları ve asimetriler yok edilir. Yüz hattına uygun olarak tasarlanan bu yöntemde kadın ve erkek yüz profilleri daha sağlıklı ve orantılı görünmektedir.

Dolgu

Kanal tedavileri ve çürük sonrası temizleme operasyonları sonrasında diş minesinde oluşan boşlukların amalgam veya beyaz dolgu ile doldurulması işlemidir.

Diş beyazlatma

Kahve, çay, sigara gibi etkenlerin dişlerde oluşturduğu renk tonu eşitsizliklerinin dişler üzerinde beyazlatılarak sağlıklı ve temiz bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Diş taşlarının temizlenmesi aşamasından sonra beyazlatma işlemi uygulanır.

20 yaşındaki diş

20 yaşından sonra çene kemiğinin iki yanından çıkan bu dişler çıktıktan sonra ağrıya neden olur. Yine gömülü olarak çıkan bu dişlerin oluşumu tamamlandıktan sonra uzman bir diş hekimi veya çene cerrahı tarafından çekilmesi önerilir.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasında oluşan ve geri dönmeyen iltihaplanma sonucunda çürük olan bölge temizlenir. Canlılığını kaybetmiş dişin sinir kökleri milimetrik iğnelerle temizlenerek dolgu işlemi gerçekleştirilir.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir