Labaratuvar ve Tıp Merkezleri

Özel Akdeniz Şifa Konya altı Tıp Merkezi

Akdeniz Şifa Konya altı Tıp Merkezi

Özel Akdeniz Şifa Konya altı Tıp Merkezi

Antalya’nın en donanımlı tıp merkezi

Özel Akdeniz Şifa Konya altı Tıp Merkezi Antalya’nın Kepez bölgesinde 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren özel Akdeniz Şifa Konyaaltı Tıp Merkezi, hasta odaklı hizmet anlayışını benimsiyor. 2013 yılından bu yana tüm devlet ve özel sağlık sigortası anlaşmalarına sahip olan Tıp Merkezi, tüm sağlık birimlerinde hizmet vermektedir. Antalya başta olmak üzere il ve ilçelere sağlık hizmeti veren hastanede kuruluş ilkelerine bağlı kalınarak hasta haklarına öncelik verilmektedir. Cerrahi, estetik, koruyucu önlemler ve birçok tedavi seçeneği uzman doktor ve ekiplerle birlikte sunulmaktadır. 2700 m2 kapalı alan üzerine kurulan hastane, cerrahi müdahale, müşahede odaları, müşahede odaları ve KPR üniteleri ile hastalara hizmet vermeye devam etmektedir.

Hizmetler

Acil Servis

Kliniğe başvuran hastaların acil servis ve triyaj odalarında muayene edilerek gerekli alanlara yönlendirilmesiyle acil servis hizmeti verilmektedir. 7/24 hasta kabul eden servis, travma hastalarının veya doğrudan olay yerinden gelen hastaların ihtiyaç duyduğu hizmetleri vermektedir.

Anestezi ve re animasyon

Anestezi uzmanı tarafından verilen anestezi ilaçları, hastaların acil durumlarda veya ameliyat öncesi daha az acı çekmesini sağlar. Genel, bölgesel veya lokal anestezikler uygulanır.

Beslenme ve Diyetetik

Dengeli ve sağlıklı beslenme adına ya da hastalıklarla mücadelede beslenmenin önemi konusunda uzman bir diyetisyen tarafından rehberlik ve tedavi edici hizmetler sunulmaktadır. Kilo koruma veya herhangi bir yeme bozukluğu, diyabet, kanser için kişiye özel beslenme ve diyet programı hazırlanır.

Beyin ve Nöroşirurji

Nöroşirurji, merkezi sinir sistemi ve periferik hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Beyin damar hastalıkları, beyin tümörleri, beyin kanamaları, damar cerrahisi gibi hastalıklar tedavi edilmektedir.

Biyokimya

Biyokimyasal analizler kan, idrar, gaita, vücut boşluğundan alınan iç sıvı veya beyin omurilik sıvısı ile yapılır. Bu biyolojik materyallerle yapılan analizler sonucunda hastalıkların teşhis ve teşhisi yapılır.

Çocuk Sağlığı ve hastalıkları

Yeni doğan takip ve hastalıkları, Çocuk Gelişimi ve beslenmesi, bebek ve çocuklarda aşılama, alerjik astım ve bronşit, zatürree, epilepsi gibi hastalıkların pediatrik açıdan incelenip tedavi edildiği bir birimdir.

Dermatoloji

Cilt sağlığını tehdit eden tüm sorunların ele alındığı bu bölümde akne tedavisi, lazer alerji testleri, dermatit, egzama, sedef hastalığı, medikal dermatoloji hizmetleri ve tedavileri verilmektedir.

Dâhiliye

Yüksek tansiyon, böbrek hastalıkları, gastrointestinal hastalıklar, romatizmal hastalıklar, kan hastalıkları, alerjik hastalıklar tedavi edilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kaynaklı eklemlerde ve kaslarda meydana gelen kronik romatizmal hastalıkların incelendiği bu bölümde, fibromiyalji, bel ve diğer eklem ağrıları, iskelet sistemi bozukluklarının tedavisine yöneliktir.

Genel Cerrahi

Akut ve kronik pankreatit, anorektal hastalıklar, dalak ve bağırsak hastalıkları, karın duvarı ve kasık fıtıkları, tıkanma sarılığı, yanık tedavisi, yumuşak doku enfeksiyonları gibi birçok hastalığın teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

pulmonoloji

Astım, KOAH, solunum yetmezliği, zatürre, alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları, akut bronşit, akciğer kanseri gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Göz hastalıkları

Genel göz muayenesi, göz anjiyosu (FFA), göz ve gözlük muayenesi, retina hastalıkları, göz kapağı hastalıkları gibi birçok göz sağlığı hizmetini hem cerrahi hem de poliklinik hizmeti verilmektedir.

Doğum ve Jinekoloji

Kadın sağlığı ve kadın üreme organlarını koruyucu önlemler bölümünde hem tedaviler sunan hem de genel jinekolojik muayene, gebelik öncesi ve sonrası, kısırlık tedavisi, hormonal bozuklukların tedavisi, doğum kontrol yöntemleri, cinsel yolla bulaşan gibi konularda kullanılabilir. hastalıklar.

Kardiyoloji

Kalp krizi, koroner arter hastalığı, aort damar hastalıkları, kalp kapak hastalıkları, hipertansiyon, hiperkolesterolemi, periferik damar hastalıkları ve kalp ritim bozuklukları gibi birçok hastalığın tanı ve tedavisidir.

Kulak burun boğaz

Kulak, burun ve boğaz ile ilgili her türlü alerjik veya biyolojik hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. İşitme, işitme, baş boyun tümörleri, burun ameliyatları yaygın tedavilerdir.

Nöroloji

Baş ve beyin hastalıkları, yüz ağrısı, migren, epilepsi, Alzheimer hastalığı, kas hastalıkları, periferik sinir sistemi hastalıkları, motor nöron hastalıkları tanı ve tedavisi

Ortopedi ve Travmatoloji

Kırıklar, çıkıklar, spor yaralanmaları, doğumsal kalça çıkığı, doğumsal şekil ve işlev bozuklukları, kireçlenmeler, kemik erimesi, omurga hastalıkları ünitemizde teşhis ve tedavi edilen hastalıklardır.

Psikoloji

Klinik psikolog ve psikiyatrist eşliğinde depresyon, anksiyete, sosyal fobi, dikkat süresi ve takıntı eksikliği, vajinismus, erken boşalma, sertleşme sorunları, cinsel ağrı, ilişki sorunları, evlilik sorunları, psikolojik travma, utangaçlık, sınav kaygısı, yeme bozukluğu gibi birçok konuda psikoterapi ile tedavi edilmektedir. Tedavi yöntemleri psikolojik ve gelişimsel testler desteği ile geliştirilmektedir.

Psikiyatrik

Depresyon, sosyal anksiyete bozukluğu, duygudurum bozukluğu (bipolar bozukluk), stres, anksiyete, şizofreni ve yetişkin dikkat dağınıklığı, halüsinasyonlar, madde ve alkol kötüye kullanımı, aile içi şiddetle ilgili konular gibi birçok konuda uzman desteği ile kişilerde ruhsal olarak tahribat yaratmaktadır. İlaçla tedavi edilir veya psikoterapi ile tedavi edilir.

Radyoloji

Ultrason ve röntgen işlemlerinden oluşan bu ünitede, ses dalga frekansları ile vücudun içi görüntülenerek hastalıkların teşhisine destek olunur.

Romanoloji

Romatizmal Hastalıkların erken tanı ve tedavisi için çalışan birim, eklem ve yumuşak doku hastalıkları ile ilgilenmektedir. Akut, kronik, iltihaplı veya iltihapsız romatizmal hastalıklar uzman hekimler tarafından tedavi edilmektedir.

Saç Ekimi

Erkeklerde ve kadınlarda görülen hormonal veya genetik yatkınlık, vitamin eksikliğine bağlı saç dökülmesinin cerrahi olarak tedavi edildiği bir birimdir. Medikal tedavilere ek olarak cerrahi işlemle kaybedilen saçlar eski görünümüne kavuşur.

Üroloji

Erkek üreme organı ve kadın idrar yollarının hastalıklarıyla ilgilenen cerrahi bilim dalıdır. Erkek üreme organlarında görülen prostat hastalığı, iktidarsızlık, böbrek ve mesane hastalıkları bu bölümde tedavi edilmektedir.

Yoğun Bakım Üniteleri

Ağır travma, beyin kanaması, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği, organ yetmezliği ve birçok ani ve ciddi gelişen durumlarda ihtiyaç duyulan birimlerdir. Bu birimlerde hastaların durumları yakından takip edilmekte ve tedavi süreçleri devam etmektedir.

Psikoloji

Klinik ve psikiyatrist yanında, kaygı, sosyal, güvenli bağlanma, yakın zamanda kaygı, kaygıyla ilgili sorunlar, evlilik sorunları, travma, utangaçlık, sınav kaygısı, denemeyle ilgili benzer deneyim, psikolojik yakınlık ile ilgili sorular ısmarlanıyor. Tedavide gelişim ve gelişimsel eğitim ile geliştirilmektedir.

Psikiyatrik

Depresyon, sosyal kaygı bozukluğu, duygu durum bozukluğu (bipolar bozukluk), stres, kaygı, şizofreni ve kabullenmeler olacaklar, madde ve kabul kullanma, aile içi talep ile ilgili konular gibi aşırı derecede deneyimli ile tedavi olmak olarak tahribat yaratmaktadır. ilaçla tedavi veya psikoterapi ile tedavi edilir.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir