Labaratuvar ve Tıp Merkezleri

Batıgöz Cerrahi Tıp Merkezi

Batıgöz Cerrahi Tıp Merkezi

Batıgöz Cerrahi Tıp Merkezi

Göz hastalıkları Tıp Merkezi

Profesyonel ekibi ve uzman hekim kadrosu ile faaliyet gösteren Özel Batıgöz Cerrahi Tıp Merkezi, hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen hastalara kaliteli sağlık hizmeti sunmaktadır. Batıgöz Sağlık Grubu 2004 yılında varlık göstermeye başlamıştır. Batıgöz Cerrahi Tıp Merkezi de bu organizasyonun en önemli parçasıdır. Farklı branşlarda tanı ve tedavi hizmetleri sunan Tıp Merkezi, 2017 yılından itibaren büyümeye devam ediyor.

Hizmetler

Göz sağlığı ve hastalıkları

Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen her türlü göz hastalıklarının medikal ve cerrahi tedavisi ile ilgilenen bir birimdir.

Acil Servis

Travma, yanık, zehirlenme, trafik kazası vb. acil müdahale gerektiren tüm durumlarda gerekli ilk tedavi hizmetini vermek ve sonrasında hastayı ilgili branşa yönlendirmek bu birimin görevidir.

Anestezi ve re animasyon

Tanı ve tedavi amaçlı uygulanacak işlemler öncesinde ihtiyaç duyulan anestezi desteğinin sağlanmasından bu dal sorumludur. Ameliyat sırasında hasta fonksiyonlarının izlenmesi ve kontrol edilmesi, ameliyatın bitmesiyle anestezi ilaçlarının sonlandırılması ve hastanın güvenli bir şekilde uyanmasının sağlanması bu uzmanların görevleri arasındadır.

Beslenme ve diyet

İnsanları dengeli, yeterli ve sağlıklı beslenmeye yönlendiren daldır. Bireysel kilo verme, kilo alma, hastalıklara yönelik beslenme programları bu ünitede düzenlenmektedir.

Çocuk Sağlığı ve hastalıkları

Bu branşın 0-18 yaş grubundaki bireylerde ortaya çıkan tüm hastalıkların teşhis, tedavi ve takibi; çocuklarda rutin kontroller ve uygulamalar (büyüme takibi, aşılar, rutin göz muayeneleri vb.) ile ilgilenir. Kendi içinde Pediatrik Onkoloji, Pediatrik Enfeksiyon Hastalıkları, Pediatrik Gastroenteroloji, Pediatrik Üroloji, Pediatrik Nöroloji, Pediatrik Nefroloji gibi çeşitli yan dallara ayrılmaktadır.

Dermatoloji

Halk arasında dermatoloji olarak bilinen bu dal, tüm cilt hastalıklarının teşhis ve tedavisinin konusudur. Cinsel ilişki ile bulaşan deri hastalıkları da bu birimin ilgi alanına girmektedir. Ayrıca tırnak hastalıkları, saçlı deri sorunları, bazı ağız içi rahatsızlıklar da bu dal tarafından incelenmekte ve tedavi edilmektedir.

Gastroenteroloji

Sindirim sistemini oluşturan organlarda meydana gelen rahatsızlıklar bu branşta tespit edilir ve giderilir. Bunlar safra kesesi, safra yolları, mide, karaciğer, kalın bağırsak (kolon), rektum-anüs, ince bağırsak ve yemek borusu hastalıklarıdır.

Genel Cerrahi

Kanserlerden tiroid hastalıklarına, fıtıklardan kıl dönmesine, apandisitten hemoroid tedavisine kadar çeşitli hastalıkların cerrahi tedavisi bu branşta yapılmaktadır.

Pulmonoloji

Bu bölümde göğüs boşluğundaki tüm organların bozuklukları değerlendirilir ve tedavi edilir. Akciğer hastalıkları, solunum sistemi ile ilgili rahatsızlıklar bunların arasındadır. Kalp ve meme hastalıkları bunun dışındadır.

Dâhiliye

Bu branş erişkin sağlık sorunlarının ana tanı ve tedavi merkezidir. Bulaşıcı hastalıklardan sindirim sistemi hastalıklarına kadar çok kapsamlı bir alanda hizmet vermekte ve birçok alt birime ayrılmaktadır. Kan hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve tiroid hastalıkları da bu birimin ilgi alanına girer.

Doğum ve Jinekoloji

Kadın sağlığı ile ilgili olanlar bu dalın uzmanlık alanı içindedir. Tüm kadın hastalıkları, vajinal doğum, gebelik planlaması ile sezaryen anestezisi, gebelik takibi, genital estetik cerrahi ve jinekolojik kanserler, kadınlarda cinsel sorunlar, kısırlık tedavileri, tüp bebek yöntemleri bunların arasındadır.

Kardiyoloji

Kalp ile ilgili tüm rahatsızlıklar ve dolaşım sistemi ile ilgili çeşitli rahatsızlıklar bu birimin uzmanlık alanını oluşturmaktadır. Örnekler arasında arterlerin sertleşmesi, damar tıkanıklıkları ve darlıklar, varisli damarlar, hipertansiyon ve kalp krizi sayılabilir.

Kulak burun boğaz

Kısaca bu branş KBB olarak adlandırılır; kulak hastalıkları (işitme kaybı, orta kulak iltihabı vb), burunla ilgili rahatsızlıklar (burun tıkanıklığı, burun eğriliği, burun kanamaları gibi), boğaz hastalıkları (ses telleri, yutak, bademcikler, gırtlak sorunları). KBB’nin kapsadığı baş boyun kanserleri ve kitleler de bu branşın uzmanlık alanı içindedir.

Nöroloji

Beyin, omurilik, beyin sapı ve tüm sinir sistemi ile ilgili hastalıkları inceleyen bir tıp bilimidir.

Ortopedi ve Travmatoloji

Bu dalın ilgi alanı, kas-iskelet sisteminde meydana gelen tüm doğumsal veya edinsel bozukluklardır.

Tanı Radyolojisi

Bu klinikte sunulan başlıca hizmetler arasında renkli Doppler, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme ve mamografi yer almaktadır. Radyoloji, hastalıkların tanısında ihtiyaç duyulan tüm modern görüntüleme yöntemlerinin yüksek başarı ile uygulandığı birimdir.

Tagged ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir