Labaratuvar ve Tıp Merkezleri

Özel Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi

Özel Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi

Özel Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi

7×24 kaliteli sağlık

Hızlı ve etkili tedavi yöntemleri sunmak için hizmet veren Özel Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, toplam 6000 metrekarelik alanda tedaviler veriyor. Hastane, hastaların acil durumlarında hızlı ve etkili tıbbi müdahalelerin sağlandığı 7/24 hizmet sunmaktadır. Farklı branşlar için uzman doktorların sunduğu tedavi yöntemleri ile hasta odaklı bir tedavi süreci sağlanmaktadır. Alanında deneyimli bir ekiple hasta odaklı tedaviler, hastaların sağlığının kısa sürede geri kazanılmasını sağlamayı amaçlar. Çeşitli sigorta türleri ile anlaşmaları bulunan hastane, bu bağlamda bölge için önemli bir hastane olarak öne çıkıyor. Hastaların yanı sıra hasta yakınlarına sunulan hizmetlerle birlikte tedaviler etkin bir şekilde sunulmaktadır.

Hizmetler

Acil Servis

İnsanlarda travma veya hastalık sonucu oluşan acil rahatsızlıkların tedavisinin sağlandığı birimdir. Acil tıp uzmanları tarafından sağlanan tıbbi müdahaleler, hastaların hayati riskleri atlatmasını sağlar. Hastanın mevcut durumuna göre farklı servislere sevkler yapılmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı

Çürük, kanal, implant tedavisi, diş ağrılarının giderilmesi, diş taşı temizliği, gülüş estetiği, ağız ve çene bozuklukları gibi tedaviler uzman hekimler tarafından sunulmaktadır. Hastalara yönelik cerrahi müdahaleler de birim tarafından yapılmaktadır.

Kontrol etmek

Sağlık sorunlarını tespit etmek için gerekli müdahaleleri yapmayı içerir. Tedavisi zor olan hastalıkların ileri aşamada öğrenilmesi ve gerekli tedavilerin sağlanması için avantajlar içerir.

Diyabet Tedavisi

Diyabet tedavisi, kan şekeri kontrolü, diyabetle ilgili bozuklukların tedavisini içerir. Farklı diyabet türleri için etkili tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Cilt hastalıkları

Sedef hastalığı, egzama, kaşıntı, alerji, ciltte oluşan estetik problemler gibi alanlarda sunulan ilaç, lazer ve cerrahi operasyonları kapsayan bir bölümdür. Hastaların sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmaları için modern tıbbi cihazlar ve tedavi yöntemleri sunulmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Günlük yaşam standartlarının düşmesine neden olan kas ve eklemlerdeki yeniliklerin travma veya doğuştan gelen bozukluklarının tedavilerini içerir. Hasta odaklı tedavi yöntemleri ile uzman hekimler tarafından yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

Gastroenteroloji

Yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak, karaciğer, safra yolları ve pankreas başta olmak üzere sindirim sistemi hastalıklarının tedavilerini içeren bir ünitedir. Bu kapsamda sindirim sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Genel Cerrahi

Obezite, endokrin, karaciğer, safra yolları, pankreas gibi alanlardaki hastalıkların tedavisine yönelik cerrahi operasyonları içerir. Uzman doktorlar tarafından yapılan cerrahi müdahaleler ile var olan problemlerin giderilmesi amaçlanmaktadır.

pulmonoloji

Akciğer hastalıkları tespit edilir ve tedavi edilir. Solunum sorunları, bronşit, zatürre, tüberküloz gibi özellikle kalp dışındaki göğüs bölgesindeki hastalıklar tedavi edilir.

Göz hastalıkları

Göz ve çevresinde meydana gelen hastalıklar, görme kaybı, göz iltihabı, kaş ve göz kapağı sorunları gibi göz doktorları tarafından yapılan tıbbi müdahaleleri içeren hastalıklar. Hastaların göz sağlığını korumak için gerekli tedbirlerin alınması sağlanır.

Dâhiliye

Sindirim sistemi, bağırsaklar, karaciğer safra yolları ve pankreas bölgelerinde oluşan sorunların tedavisinin yapıldığı ünitedir. Sindirim sisteminin çeşitli hastalıklarının teşhis ve tedavisi yapılır. Gelişmiş tıbbi cihazlarla müdahaleler alanında uzman hekimler tarafından sunulmaktadır.

İşyeri Hekimi

İşyerlerinin gerekli sağlık kontrollerinin yapılması, iş güvenliğinin oluşturulması, işyeri sahibi ve çalışanlarının sağlık güvenliğinin sağlanması gibi alanlarda hizmet veren bir birimdir. Bu kapsamda yıllık sağlık planları hazırlanmaktadır.

Doğum ve Jinekoloji

Kadınlarda görülen hastalıkların teşhis ve tedavi yöntemlerinin sunulduğu bir birimdir. Genel kadın sağlığı, menopoz, gebelik takibi, riskli gebelik takibi, yardımcı üreme teknikleri ve doğum işlemleri birim tarafından sağlanmaktadır.

Kardiyoloji

Kalp damar sağlığını korumak için gerekli tedavi yöntemlerini sağlayan bir birimdir. Bu kapsamda Hastalık riski ve taraması, efor testi, stres kontrolü, damar sağlığının belirlenmesi için her hastaya özel oluşturulan veri tabanları sayesinde tedaviler gerçekleştirilmektedir.

Kulak burun boğaz

İşitme kaybı, orta kulak iltihabı, ses kaybı, koku kaybı, kekemelik, burun estetiği sorunları gibi alanlarda verilen tedavileri içerir. Hastalıkların tespiti için uzman doktorlar tarafından muayene edilerek uygun tedaviler uygulanır.

Ortopedi ve Travmatoloji

Doğuştan ya da doğumsal gibi faktörlerle ortaya çıkan eklem ve kas rahatsızlıklarını tespit ederek hastaların yaşam kalitelerini artırmak için uygun tedavi yöntemlerinin sunulduğu bir birimdir.sonraki travma, düşme, spor yaralanması ve iş veya yol kazası. Yumuşak dokuların ezilmesinden büyük kemiklerin tedavisine kadar farklı alanlarda hizmet verilmektedir. Hastaların en kısa sürede sorunsuz bir şekilde günlük hayata dönebilmeleri için tedaviler yapılmaktadır.

Radyoloji

Tanısal ve girişimsel radyoloji hizmetlerinin sunulduğu bölümdür. Bu sayede gelişmiş tıbbi görüntüleme cihazları ile hastaların mevcut hastalıklarının nedeni tespit edilir. Testler sonucunda hastaların tedavisi için ilgili birimlere sevk işlemleri gerçekleştirilir. Hasta veri tabanı sayesinde her hastaya özel teşhis tedavisi yapılır.

Tagged , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir