Genel Hastaneler

Özel Acıbadem Bodrum Hastanesi

Özel Acıbadem Bodrum Hastanesi

Özel Acıbadem Bodrum Hastanesi

Acıbadem Sağlık Grubu Bodrum şubesi

Özel Acıbadem Bodrum Hastanesi genel amaçlı bir hastane olup hastalarına birçok branşta sağlık hizmeti vermektedir. Özel Acıbadem Bodrum Hastanesi 2012 yılında hizmet vermeye başlayan hastane, bölgesinde önemli bir açığı kapatmış olup, yerli ve yabancı hastalara uzman hekimleri ile hizmet vermektedir. Hastanenin SGK, özel sağlık sigortası, banka sigortası ve yabancı sağlık sigortası ile anlaşmaları bulunmaktadır. Özel Acıbadem Bodrum Hastanesi 26 bin metrekare alana sahip hastane, bu sayede hastalara ferah bir ortam sunuyor. Hasta yakınları ve çocukları için de özel alanları bulunan hastane, Sağlık Hizmetlerinin en iyi şekilde sunulmasını sağlıyor. Bu sayede birçok branşta sunulan tedaviler ile hasta odaklı hizmet anlayışını sürdüren hastanede birçok hastalık tedavi edilmektedir.

Hizmetler

Acil Servis

Acil durumlarda ortaya çıkan rahatsızlık ve hastalıkların tedavisinin sağlandığı birimdir. Hastalık veya travmanın neden olduğu rahatsızlıklar için sunulan tedaviler ile hastanın hayati riskleri atlatması sağlanır. Gereksinimlere göre ilgili birimler sağlanır.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve diş kısmı için gerekli olan cerrahi işlemlerin yapıldığı bir ünitedir. Gömülü dişlerin çıkarılması, kök ucu müdahaleleri, çek çıkık ve kırıklarının yanı sıra kist gibi hastalıkların tedavileri de sunulmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı

Ağız ve dişlerde oluşan problemlerin tedavi edildiği bir ünitedir. Diş çürükleri, diş çekimi, kanal tedavisi, implant tedavisi, porselen kaplama, estetik Gülüş Tasarımı uzman doktorlar tarafından verilmektedir. Hastaların sağlıklı ağız yapılarına kavuşmasına yardımcı olmak için modern yöntemler kullanılmaktadır.

Anesteziyoloji

Ameliyat için gerekli anestezi uygulamalarının yapıldığı bölümdür. Bölgesel, lokal ve genel anestezi yöntemleri ile tedaviler sunulmaktadır. Çeşitli ameliyatlar için doğru uygulamalar hastaların ağrı hissetmesini engeller.

Beslenme ve diyet

Yeme bozuklukları, obezite, halsizlik, kan şekeri ile ilgili beslenme alışkanlıkları gibi durumlar için uzman Diyetisyenler tarafından hazırlanan programları içerir. Her program hasta odaklıdır.

Beyin ve Nöroşirürji

Beyin tümörleri, beyin pili, beyin biyopsisi, omurilik cerrahisi, yürüyüş analizi gibi tedavilerin yapıldığı ünitedir. Beyin ve sinir sisteminde meydana gelen sorunların teknolojik cihazlarla ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Kontrol etmek

Hastalıkların ön tanı ve önlenmesine yönelik test yöntemlerini içeren bir birimdir. Ayrıca hastaların genel durumu hakkında bilgi vererek ve damar sağlığı hakkında bilgi vererek kalp problemlerinin önlenmesine yardımcı olur.

Pediatri

Çocuklarda 16 yaşına kadar meydana gelen tüm hastalıklar için teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir. Çocuk Sağlığı konusunda uzman hekimler tarafından uygulanan tedavi yöntemleri çocukların sağlıklı olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Cilt hastalıkları

Her türlü cilt rahatsızlığının giderilmesi, teşhisi ve tedavisi için verilen tedavileri içerir. Sedef hastalığı, egzama, cilt kaybı, kızarıklık, Flake sorunları, alerji gibi farklı rahatsızlıklara yönelik tedaviler sağlanmaktadır.

Endoskopi

Sonunda kameralı cihazlarla yemek borusu, bağırsaklar ve midenin incelenmesini içerir. Bu bölgelerde meydana gelen problemlerin çok kolay tespit edilmesini sağlar. Ayrıca hazımsızlık, yutma ve kaşınma gibi sorunlara yönelik tedavileri de içerir.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Bakteriyel, viral, fungal ve paraziter hastalıkların teşhis ve tedavisini sağlayan birimdir. Virüsün neden olduğu hastalıkların tespiti için Anabilim Dalı’nın teknolojik imkânları kullanılarak teşhis ve tedavi sunulmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kas ve eklem sistemlerinde rahatsızlığı olanlara sunulan tedavi hizmetlerinin yanı sıra tıbbi teknolojik cihazları da kapsamaktadır.

Gastroenteroloji

Yemek borusu, mide, bağırsaklar, karaciğer, safra ve pankreasın sindirim sisteminde oluşan hastalıklarıyla ilgilenen bir birimdir. Sindirim sisteminin çeşitli hastalıklarının teşhis ve tedavisi sağlanmaktadır.

Genel Cerrahi

Çeşitli hastalıkları ortadan kaldırmak için yapılacak cerrahi operasyonları içerir. Birim kapsamında obezite, karaciğer, pankreas, safra yolları, endokrin, meme cerrahisi ve organ nakli yapılmaktadır.

pulmonoloji

Kalp dışında oluşan göğüs hastalıklarının tedavisinin sağlandığı ünitedir. Bronşit, sarkoidoz, zatürre, solunum yolu hastalıkları, akciğer hastalıkları gibi hastalıkların tedavisini kapsar. Mevcut hastalıkların tedavisi gelişmiş tıbbi cihazlarla sağlanmaktadır.

Göz hastalıkları

Gözde oluşan hastalıkların tedavisinin yapıldığı ünitedir. Görme bozukluğu, görme kaybı, şaşılık, göz iltihabı, kızarıklık, yaralanma ve Şaşılık, özellikle doğuştan veya sonradan oluşan göz hastalıkları ortadan kaldırılır.

Hematoloji

Lenfoma, lösemi ve diğer kanser hastalıkları için tedaviler sunulmaktadır. Kemik iliği, kansızlık, kan pıhtılaşma sorunları için bölüm tarafından yapılan tedaviler.

Dâhiliye

Mide, bağırsaklar, karaciğer, safra yolları, pankreas hastalıklarıyla ilgilenen bir birimdir. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde modern tıbbi cihaz ve yöntemler kullanılmaktadır. Hastalara uygun tedavi yöntemlerinin yapılabilmesi için diğer branşlardan da destek alınmaktadır.

Jinekolojik Onkoloji

Kadınlarda kanser taraması, kanserin erken teşhisi ve kanser tedavisine yönelik tedavilerin sunulduğu bir birimdir. Bu kapsamda kolposkopi ve laparoskopik işlemler alanında uzman hekimler tarafından sağlanmaktadır.

Kalp sağlığı

Kardiyovasküler parçalar için tedavileri içerir. Bütüncül bir yaklaşımla sunulan tanı yöntemleri sayesinde hastaların kalp sağlığını korumak adına robotik cerrahi yöntemler de uygulanmaktadır.

Doğum ve Jinekoloji

Kadınlarda meydana gelen hastalıkların teşhis ve tedavisini sağlayan birimdir. Hastalık ve kanser gibi tedavilerin yanı sıra gebelik takibi, doğum kontrolü, kürtaj ve tüp bebek gibi tedaviler de ünite tarafından yapılmaktadır.

Kanser (Onkoloji)

Kanserlerin teşhisi ve ortadan kaldırılması için en uygun tedavilerin sunulduğu birimdir. Hastalıklar için sunulan tedavi yöntemleri ile cerrahi operasyonlar ilgili birim bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Kardiyoloji

Hastalık risk taraması, efor testi gibi teşhis hizmetlerinin yanı sıra kalp krizi, kalp yetmezliği, kalp ritim bozuklukları, kalp kapak hastalıkları, damar sorunları gibi durumların tedavilerini içerir.

Kalp Damar Cerrahisi

Kalp damar cerrahisi kapsamında çocuklara ve yetişkinlere uygulanan cerrahi operasyonları içerir. Hastaların tedavisi robotik ve minimal invaziv girişimlerle sağlanmaktadır.

Kulak burun boğaz

Kulak burun boğaz bölgesinde oluşan hastalıkların uzman doktorlar tarafından tedavi edilmesini içerir. İşitme kaybı, ses bozuklukları, burun kanamaları, koku alamama, burun estetiği sorunları gibi durumlar için tedavi verilir.

Meme Kliniği

Hastalara meme cerrahisi, plastik cerrahi, patoloji, radyoloji, medikal onkoloji hizmetleri verilmektedir. Meme kanseri tanı ve tedavilerini içerir. Destekleyici hizmetler ve eğitim programları da birim tarafından yürütülmektedir.

Meme sağlığı

Meme hastalıkları ile ilgili teşhis ve tedavilerin yapıldığı birimdir. Memenin yapısının korunması, meme cerrahisi gibi tedaviler yapılmaktadır. Meme hastalıkları modern tıbbi cihazlarla tespit ve tedavi edilmektedir.

Nöroloji

Beyin damar hastalıkları, baş dönmesi, bunama, baş ağrısı, periferik sinir sistemi hastalıklarının tedavilerini kapsar. EEG ve EMG gibi tıbbi cihazlar hastalıkların doğru tedavisini sağlar.

Nükleer Tıp

Radyoaktif maddelerin hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılması sağlanmaktadır. Yöntemlerle birlikte hastalıklar için doğru tedavileri yapmak mümkündür. GA68, iyot gibi birimleri içerir.

Onkolojik Cerrahi

Kanser tanı ve tedavisinin yapıldığı cerrahi ünitedir. Kanser hücrelerinin temizlenmesi ve kanser büyümesinin önlenmesi için modern bilimsel yöntemlere uygun tedavileri içerir. Kanserli hücrelerin temizlenmesi ve hastaların sağlığına kavuşturulması amaçlanır.

Ortopedi ve Travmatoloji

Travma, düşme, spor yaralanmaları, doğumsal rahatsızlıklar ve trafik kazaları sonrası oluşan kas ve eklem problemlerinin ortadan kaldırıldığı bir ünitedir. Uzman hekimler tarafından yapılan müdahalelerle hastaların günlük yaşam kalitelerinin iyileştirilmesi sağlanmaktadır.

Patoloji

Histoloji, Sitoloji, histokimya ve hekim çalışmaları, hastalıkların kökenlerinin belirlendiği birimdir. Hastalığa neden olan doku ve hücre örnekleri alınarak hastaların mevcut durumlarının atlanması amaçlanır.

Pedagoji

Çocukların bilişsel, psikolojik ve duygusal gelişimlerine yönelik telkin tedavisi sunan ünitedir. Çocuk psikologları tarafından verilen hizmetler, çocukların gelişimini kontrol etme, aile içi iletişim, ergenlik sorunları, duygusal sorunlar ve bireysel terapi gibi tedavileri sağlamaktadır.

Perinatoloji ve yüksek riskli gebelikler

Riskli gebelik durumlarını ortadan kaldırmak için tedavilerin verildiği bir ünitedir. Anne adaylarının riskleri, önceki gebelik riskleri, fetüs ile ilgili riskler, doğumla ilgili riskler gibi risklerin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Psikiyatrik

Klinik anlamda psikolojik tedavilerin yapıldığı bir birimdir. Hastaların Sosyal, Psikolojik ve ruhsal sorunlarının giderilmesi amaçlanır. Melankoli, depresyon, şizofreni, zihinsel kayıp, psikoz ve nevrozların tedavileri uzmanlar tarafından verilmektedir.

Psikoloji

Bireylere, ailelere, evli çiftlere ve ergenlere telkin yöntemiyle sunulan tedavileri içerir. Terapiler yoluyla ruh sağlığının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Kişiye özel seanslar ve uzmanların uygun gördüğü tedavi yöntemleri verilir.

Radyasyon Onkolojisi

İyonize radyasyon yöntemleri kullanılarak kanser ve tümör çalışmalarının yapıldığı bir ünitedir. Bu sayede hastalarda kanser riskleri ve tedavisi için en uygun yöntemlerin belirlenmesi mümkündür. Radyasyon tedavisi de birim tarafından kanser hücrelerinin uzaklaştırılması için uygulanmaktadır.

Radyoloji

Çeşitli ölçüm tıbbi cihazları ile hastalıkların tespiti sağlanmaktadır. Hastaların çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan hastalıkların tespiti ve boyutu hakkında bilgi verir.

Romatoloji

Romatizmal Hastalıklar için tedavileri içerir. Kireç, iltihap, ağrılı dokular ve benzeri hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılır. Hastalara uygun tedavilerin verilebilmesi için diğer birimlerden de destek alınmaktadır.

Tıbbi Onkoloji

Kanser hastalarının tedavi edildiği birim aynı zamanda kanserden korunma, kanser taraması ve erken teşhisin yapıldığı birimdir. Hastalara kanser süreçleri hakkında bilgi sağlayarak erken kanser önleme önlemleri sağlamayı içerir.

Tüp Bebek Merkezleri

Normal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlere tüp bebek tedavilerinin yapıldığı bölümdür. Farklı tüp bebek yöntemleri ile çiftlere bebek sahibi olmanın en kolay yolu sunulur.

Uyku Bozukluklarının Tedavisi

Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan uykunun sorun yarattığı durumlar için teşhis ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Gün içinde ortaya çıkan uyku bozuklukları, uykusuzluk, uykusuzluk gibi sorunlara medikal tedavi ve tarama yöntemleri uygulanmaktadır.

Üroloji

Çocuklara ve yetişkinlere ürolojik hizmet veren birimdir. Prostat, mesane, açık ve kapalı taş ameliyatları, taş kırma, ürolojik kanser ameliyatları, ESWL ameliyatları, erkek cinsel işlev bozuklukları gibi alanlarda verilen tedavileri içerir.

Yeni doğan Yoğun Bakım

Yeni doğan bebeklerin risk altında olduklarında müşahede altında tutuldukları alandır. Uzman ve hemşire gözetiminde tutulan bebeklerin sağlığına kavuşması amaçlanmaktadır. Bu sayede diğer birimlerle koordineli olarak çalışan departman hayati riskleri ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Yoğun bakım

Travma, ameliyat veya hastalık sonrası hayati risk taşıyan hastaların müşahede altında tutulduğu bölümdür. Temel amaç hastaların hayati risklerini ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla tıbbi cihazlar ile tedavi ve takip programları uygulanmaktadır. Yoğun bakım bölümleri farklı hastalıklara göre ayrılmaktadır.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir