Genel Hastaneler

İzmir Özel Can Hastanesi

İzmir Özel Can Hastanesi

İzmir Özel Can Hastanesi

İzmir’in en yeni ve en iyi hastanelerinden biri

20 Aralık 2017 tarihinde kurulan İzmir Özel Can Hastanesi Çiğli’de hizmet vermektedir. 18 yetişkin yoğun bakım ünitesi, 18 Yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 2 koroner yoğun bakım yatağı, toplam yatak kapasitesi 95 ve 6 ameliyathane bulunmaktadır. Uzman hekim kadrosu, deneyimli hemşire ve sağlık personeli ve modern teknolojik imkânları ile nitelikli sağlık hizmeti sunan hastane, 33 tıp dalında faaliyet göstermektedir.

Hizmetler

Acil Servis

Bu branşta uzman hekimleri ile 7/24 hizmet vermektedir. 1 enjeksiyon/gözlem, 6 yetişkin kapasiteli gözlem odası, çocuklar için özel tasarlanmış 4 çocuk yataklı özel gözlem odası ve alçı odası bulunmaktadır. Öncelikli aciller ilk müdahalenin ardından acil hekimleri tarafından ilgili birimlere yönlendirilir.

Ağız ve diş sağlığı

Sağlıklı bir ağız, çene yapısı, diş ve diş etleri için gerekli tedavi hizmetlerinin verildiği bölümdür. Çocuk diş hekimliği, çene cerrahisi, diş eti hastalıkları, diş beyazlatma, gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği, kanal tedavisi, implant, lamine diş, pembe estetik, ortodontik tedavi, protetik diş hekimliği bu birimin ilgi alanlarıdır.

Anestezi ve Reanimasyon

Bu branşta cerrahi müdahale öncesi ve sonrası hasta bakım hizmetleri ve tedavileri çerçevesinde çeşitli hizmetler verilmektedir. Ameliyat öncesi anestezi uzmanı gerekli muayene ve tıbbi değerlendirmeyi yapar ve seçilen anestezi yöntemi uygulanır. Bölgesel Anestezi, Genel Anestezi, Lokal Anestezi bunların arasındadır. Bu birimde bulunan diğer hizmetler; Epidural-Spinal Anestezi ve Analjezi, ağrısız doğum, geriatrik anestezi, tüm cerrahi branşlarda genel anestezi, hasta kontrollü analjezi uygulamaları, sinir blokları, bölgesel anestezi.

Beslenme ve Diyet

Beslenme düzensizliği ve yetersizliğinin tedavi edildiği birimdir. Hastanın boy, yaş, cinsiyet, yaşam tarzı, fiziksel aktivite ve vücut ağırlığı gibi beslenme öyküsü doğrultusunda kişiye özel sağlıklı beslenme programı hazırlanır. Biyoelektrik empedans yöntemi ile kişinin vücut analizi yapılır ve metabolizma hızı, metabolik yaşı, kas, yağ ve su oranları öğrenilir. Bu verilere göre detaylı bir değerlendirme-takip yapılır ve gerekli tedaviler düzenlenir. Kliniğin başlıca ilgi alanları; Bebek, çocuk, ergen ve geriatrik hastalarda beslenme, besin alerjileri, diyabetik hastalarda beslenme ve karbonhidrat sayımı, gebelik ve emzirme döneminde beslenme, obezite cerrahisi.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği

Beyin damarlarında meydana gelen doğuştan veya sonradan oluşan hastalıklar, kötü huylu veya iyi huylu beyin tümörleri, travma sonucu beyin dokusunda ve kafatasında oluşan hasarlar, boyun ve bel fıtıkları, doğuştan gelen rahatsızlıklar, kireçlenme, kanal darlığı bu birimin ilgi alanlarından bazılarıdır. Buna duruş bozuklukları, karpal tünel sendromu, kübital tünel sendromu, anevrizmalar ve cerrahi tedavi gerektiren tüm beyin ve sinir hastalıkları dahildir. Yakın zamanda doğum yaptı. Yenidoğan bebek emzirme tekniklerinin öğretildiği klinikte, anne sütünün nasıl artırılacağı, emzirmenin ne kadar sürmesi gerektiği, meme bakımıyla ilgili sorunlar, anne sütünün nasıl sağılacağı, saklanması ve saklanması, karşılaşılan sorunlar gibi konularda deneyimli bir emzirme danışmanı hizmet vermektedir. Emzirirken (meme reddi vb.). Emzirme pozisyonları ve doğru emzirme yöntemleri hakkında detaylı bilgilerin verildiği klinikte; süt neden gelmez, anne sütünün önemi nedir, meme ucundaki yaralar nasıl geçer gibi tüm sorulara detaylı cevaplar alınır; Meme şişmesi nedeniyle emzirememe, sütün geç gelmesi, meme ucunun olmaması gibi birçok soruna çözüm önerileri sunulmaktadır.

Endokrinoloji ve Metabolik Hastalıklar

Endokrin bezlerinin oluşturduğu sistemle ilgili hastalıklar bu birimin kapsamındadır. Endokrin bezlerinin aşırı veya yavaş çalışması, hormon fazlalığı veya eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklarla ilgilenir. Kısırlık, üreme sorunları, tiroid hastalıkları, diyabet, osteoporoz, hipertansiyon, yüksek kan yağı, obezite, endokrin bezlerinde tümör, şeker azalması, akromegali, yüksek aldosteron, böbrek üstü bezinde kitle, aşırı tüylenme, şekersiz şeker, gestasyonel diyabet, guatr, mezar, haşimato, hipoglisemi, hipertiroidizm bunların arasındadır.

Bulaşıcı hastalıklar

Bu şube; virüs, mantar, bakteri ve benzeri mikroorganizmaların neden olduğu hastalıkları inceler. İshal, idrar yolu enfeksiyonu ve grip gibi hastalıklardan; Sarılık, tüberküloz, menenjit ve AIDS’den potansiyel olarak ölümcül koşullara kadar çok çeşitli koşullara hizmet eder. Mikrobiyoloji laboratuvarında enfeksiyona neden olan mikroorganizmalar direkt muayene, serolojik testler veya kültür ile tespit edilir. Antibiyotik duyarlılık testleri, antibiyotik direnç çalışmaları, antikor ve antijen testleri, Boyalı Hazırlık İncelemeleri, Bakteri Tanımlama Testleri, Direkt Mikroskobik İncelemeler, Parazit Yumurta Arama ve Kültür Testleri bu birimin sunduğu başlıca hizmetler arasındadır.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Beden imajını iyileştirmeye, fonksiyon bozukluklarını ve şekil bozukluklarını tedavi etmeye hizmet eden bir kliniktir. Dudak damak yarıkları, dudak estetiği, burun estetiği, jinekomasti ameliyatı, göz kapağı estetiği, karın germe, kalça germe, kol ve bacak germe, liposuction, kulak estetiği, meme dikleştirme ve meme büyütme bunların arasındadır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon

Romatizmal, nörolojik, ortopedik hastalıklar; kas-iskelet sistemi hastalıkları ile uğraşmak; Tedavide egzersiz programlarının uygulandığı ve fiziksel olarak etkili tedavi cihazlarının kullanıldığı ünitedir.

Fizyoterapi

Maksimum fonksiyon ve hareketliliğin geliştirilmesi, korunması ve yenilenmesi için tedavi hizmeti veren bir birimdir. Yaşlılık, travma, hastalık, yaralanmanın neden olduğu sinir sistemi, kas-iskelet sistemi, kardiyovasküler sistem ağrıları; Geçici veya kalıcı işlev bozukluklarında fonksiyonel hareketliliği artırmak için kişiye özel tedavi programları uygulanmaktadır.

Gastroenteroloji

Bu bölümde tüm sindirim sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisi ele alınmaktadır. Bağırsak hastalıkları rektum ve karaciğer hastalıkları, safra, yemek borusu, mide ve pankreas rahatsızlıkları olarak özetlenebilir. Genel Cerrahi

Edinilmiş, travmatik veya doğuştan gelen hastalıklar nedeniyle; Ameliyatsız tedavilerin yetersiz kaldığı doku ve organ hastalıkları ile ilgilenen birimdir. Mide, safra kesesi, meme, apandisit), tiroid hastalıkları, obezite, yara iyileşmesi başlıca ilgi alanlarıdır.

Göğüs hastalıkları

Akciğerler ve solunum sistemini oluşturan diğer yapılarla ilgili hastalıklar bu birimin uzmanlık alanına girer.

Göz Sağlığı ve Hastalıkları

Bu uzmanlık, gözyaşı kanalları, göz zarı, göz kapakları, gözü çevreleyen sinir dokuları ve göz merceği ile ilgili tüm hastalıkları ilgilendirmektedir.

Jinekoloji ve Doğum

Bu branş aynı zamanda jinekoloji olarak da bilinir. Kısırlık, kadın hastalıkları, aile planlaması, cinsel sorunlar, tüp bebek ve aşı uygulamaları, kadın kanserleri, cinsel hastalıklar, menopoz gibi konularla ilgilenir.

Kalp ameliyatı

Damar ve kalp hastalıklarının cerrahi tedavileri ile ilgilenen bir uzmanlık alanıdır. Kalp kapak cerrahisi, koroner arter by-pass cerrahisi, atardamar ve toplardamar hastalıkları, aort anevrizmaları, doğumsal kalp hastalıkları bunların arasındadır.

Kardiyoloji

Kalp damar hastalıklarında tanı, tedavi ve takip hizmeti veren bir tıp dalıdır. Romatizmal kalp hastalıkları, doğuştan kalp hastalıkları, kalp yetmezliği, ritim bozuklukları, tansiyon sorunları bunlar arasındadır.

Kulak burun boğaz

Kulak, burun ve boğaz ile baş ve boyun yapılarını ilgilendiren hastalıkların tıbbi ve cerrahi tedavisi ile ilgilenen bir uzmanlık dalıdır.

Nöroloji

Omurilik, beyin, periferik sinir sistemi ve beyin sapı hastalıklarının muayene, teşhis ve tedavisi nörolojinin kapsamındadır.

Odyoloji

Denge-işitme bozukluklarının tanı ve tedavisini yapan branştır. Çocuk odyolojisi, işitme tarama testleri, kulak çınlaması tedavisi başlıca hizmetler arasındadır.

Ortopedi ve Travmatoloji

İskelet sistemi ve bu sistemdeki kas, eklem gibi yapıların işlev bozuklukları ile ilgilenen bir uzmanlık alanıdır.

Psikiyatri

Ruhsal ve sinirsel bozukluklar, uyum sorunları ve davranış bozuklukları ile ilgilenen bir birimdir.

Radyoloji

Tanı ve tedavi amaçlı röntgen ve diğer görüntüleme yöntemlerinin kullanıldığı daldır.

Üroloji Kliniği

Üriner problemlerin tedavisi, erkek üreme organlarının yapısı ve işlevleri bu cerrahi disiplinin kapsamındadır.

Uyku Hastalıkları

Bu ünite uyku kalitesini olumsuz etkileyen tüm sorunlarla ilgilenir. Uykuya bağlı solunum bozuklukları, uykuya dalamama, merkezi hiper somnolans bozuklukları, sirkadiyen ritim uyku-uyanıklık bozuklukları, parasomniler, PLM’ler, Bruksizm, huzursuz bacak sendromu bunlardan bazılarıdır.

Yeni doğan Yoğun Bakım

Uzman hekimleri ve ileri teknolojisi ile hizmet veren bu ünitede hayati desteğe ihtiyacı olan bebekler yoğun bakımda tedavi ediliyor. USG cihazları, radyant ısıtıcı, kuvözler, monitörler, fototerapi cihazları, suni solunum cihazları bu ünitenin sahip olduğu ekipmanlardan bazılarıdır. Kardiyolojik sorunları olan yeni doğanlar, zor doğum sonrası tedavi ve takip, mekonyum aspirasyonu, yenidoğanlarda solunum sorunları, diyabetik anne bebeklerinde tedavi, erken doğum, yeni doğanlarda metabolik hastalıklar ve sarılık, beslenme desteği, tarama ve işitme testleri, kalça çıkığı muayenesi tarlalardandır.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir