Genel Hastaneler

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi

Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi, Türkiye’nin en eski ve En İyi Hastanelerinden biridir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi kampüsü yaklaşık 140 bin metrekare açık alana sahip olup Dekanlık, Oditoryum, Yemekhane, Kapalı Spor Salonu, Merkez Kütüphane, Temel Bilimler, Monoblok, Yeni Polikliniği, Acil-Ortopedi-Nöroşirurji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları-Kadın Hastalıkları, ve Jinekolojik Onkoloji. Nöroloji-Fizik Tedavi, Hemşire Lojmanları, İngiliz Tıbbı, Radyasyon Onkolojisi, Psikiyatri, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıp Müzesi ve Göğüs Hastalıkları olmak üzere toplam 210 bin metrekare kapalı alana sahip 20 ayrı bina bulunmaktadır.

Hizmetler

Acil sağlık hizmetleri

Bu birimde 24 yardımcı sağlık personeli, 10 tıbbi sekreter ve görevli, 15 temizlik ve hasta nakil personeli görev yapmaktadır. Acil servis hizmet alanı, ilgili yönetmeliklere uygun olarak hazırlanmış emsal dağılımı ile projelendirilir. Bu bölümde 24 saat kesintisiz tüm laboratuvar ve radyolojik tetkikler yapılabilmektedir. Geniş bir hasta yelpazesine sahip olan ünite, her türlü acil duruma ve komplike hastalara müdahale edebilmektedir.

Laboratuvarlar

Tüm testlerin yapılabileceği donanımlı laboratuvarlara sahip bir hastanedir. Ondan fazla farklı laboratuvarda çok çeşitli analizler yapılmakta ve hastalıklar teşhis edilmektedir. Bu ünitelerde kan hücrelerini etkileyen anemi, enfeksiyon, iltihaplanma, kanama bozukluğu veya kanser gibi çeşitli hastalık ve durumları taramak, teşhis etmek veya izlemek için testler yapılarak hastanın genel sağlık durumu belirlenmektedir.

Diğer Birimler

Cerrahpaşa Hastanesi Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olduğu için bünyesinde çeşitli birimler faaliyet göstermektedir. Bu birimlerin çoğu tıbbi birimler iken, bazıları idari birimlerdir. Çünkü bu hastane aynı zamanda bir tıp fakültesini de bünyesinde barındırıyor. Böylesine donanımlı ve büyük bir hastaneyi yönetebilmek için farklı departmanlar işbirliği yapmaktadır. Bir hastanede birçok hasta prosedürü online olarak yapılabilir.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir