Diş Hastaneleri

Diş Hekimi Çiğdem İdiz Kliniği

Diş Hekimi Çiğdem İdiz Kliniği

Diş Hekimi Çiğdem İdiz Kliniği

Cerrahi ve medikal diş tedavileri

Diş Hekimi Çiğdem İdiz Kliniği tüm diş hekimliği hizmetlerine başvurabileceğiniz bir adrestir. İzmir EGE ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’nden mezun olan Çiğdem İdiz, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. İzmir Konak Diş Hastanesi’nin kurucu hekimlerinden olup uzun yıllar kendi muayenehanesini ve hastane hekimliğini birlikte yürütmüştür. Ayrıca İzmir Konak Diş Hastanesi ve İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde çalıştı. Mesleki bilgi ve tecrübesini özel muayenehanesinde hastaları için kullanmaya devam etmekte ve profesyonel teknolojinin ve modern tıbbın yeniliklerini takip etmeye devam etmektedir.

Hizmetler

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız içindeki sert ve yumuşak dokuların hastalıklarıyla ilgilenen daldır. Damak, yanak, dil, tükürük bezleri, dudaklar, dişler, çeneler ve çene eklemlerinde oluşan tüm hastalıkları kapsar. Genel anestezi altında cerrahi müdahale ve diş çekimi, gömülü diş cerrahisi, implant uygulamaları, protetik cerrahi, dişlerin neden olduğu iltihap ve apselerin tedavisi, dişlerin tüm cerrahi tedavileri (kök ucu rezeksiyonu) örnekleridir.

Endodonti

Her türlü kanal tedavisini içeren endodonti, lazer desteği ile de uygulanabilmektedir.

Lazer Uygulamaları

Çürük giderme, diş estetiği, kist operasyonları ve benzeri işlemler tamamen lazer ile yapılabilmektedir. Diğer oral tedaviler de lazer ile başarı ile yapılmaktadır.

Pedodonti

0-12 yaş grubundaki bireylerin ağız-diş sağlığı ve çene-yüz bölgesinin gelişimi ile ilgilenen branştır. Bu kapsamda gerçekleştirilen tedavilerden bazıları; Florür uygulamaları yer tutucu ve fissür örtücü şeklindedir.

Periodontoloji

Bu disiplin diş eti hastalıklarının nedenleri ve tedavileri ile ilgilenir. Diş eti kanaması, diş eti çekilmesi, diş sallanması, diş eti hassasiyeti, diş eti büyümesi ve ağız kokusu bunlardan bazılarıdır.

Estetik Diş Hekimliği

Diş ve çene yapısını düzeltmek için uygulanan estetik operasyonları içerir. Ev ve ofis tipi diş beyazlatma, gülüş tasarımı, dudak konturlarının şekillendirilmesi, implant tedavileri, pembe estetik, protez dişler (sabit protez, hareketli protez, implant protez, hassas tutucu protez), porselen veya zirkonyum kaplamalar, bonding, ortodontik tedaviler, lamina porselenlerdir. onların arasında.

Ortodonti

Diş çarpışmalarının ve hatalı çene kapanışlarının düzeltilmesine hizmet eden diş hekimliği dalıdır. Aynı zamanda konuşma, çiğneme ve ısırma fonksiyonlarını iyileştirmek ve güzel bir gülümsemeye ulaşmak hedeflenir.

Tagged , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir