Genel Hastaneler

Delta Özel Hastanesi

Delta-Özel-Hastanesi

Delta Özel Hastanesi

Asya yakasında donanımlı bir hastane

Delta Özel Hastanesi 2009 yılında İstanbul Kavacık’ta Sağlık Hizmetlerine başlayan FSM Tıp Merkezi’nin bir şubesi olan Küçükyalı’da hizmet veren Delta Özel Hastanesi, tüm tıp branşlarında verdiği hizmetler ile hastalara Poliklinik ve cerrahi tedaviler sunmaktadır. İnsan sağlığına güncel yaklaşımlarla sunulan tedavi hizmetleri ile hasta memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. 2000 yılından bu yana 5000 m2 alanda yıl boyunca 7/24 hizmet veren bir sağlık kuruluşudur. Acil durumlarda tedavi ve koruyucu hekimlik hizmetleri, tam donanımlı birimleri ve uzman doktorları ile laboratuvarları ile geniş bir hizmet yelpazesi sunulmaktadır. ve personel. Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinin başarılı çalışmaları ile Sağlık Bakanlığı tarafından Bebek Dostu Hastane olarak tescil edilmiştir. Hastane, verdiği hizmetlerle ISO 9001:2008 kalite standartlarında sertifikalandırılmıştır.

Hizmetler

Acil Servis

Acil sağlık hizmetleri içerisinde yer alan klinikte, acil ve ayakta tedaviler 7/24 yapılmaktadır. Hastaneye başvuran hastalarda solunum, ateş, nabız, tansiyon gibi yaşamsal bulguların ölçümü yapıldıktan sonra ileri tetkikler ve gerekli durumlarda şubelere sevkler gerçekleştirilir.

Ağız ve diş sağlığı

Ağız ve diş sağlığı alanındaki tüm hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Diş çekimi, diş eksikliği, ortognatik cerrahi gibi birçok hastalık ve bulgunun cerrahi ve poliklinik hizmeti verilmektedir.

Anestezi ve re animasyon

Sağlıklı ve ağrısız operasyon ve yoğun bakım hizmetleri için uzman teknisyen ve doktorlar tarafından gerçekleştirilen anestezi işlemleri yapılmaktadır. Lokal, bölgesel ve genel anestezikler uygulanır.

Beslenme ve diyet

Besin gruplarının büyüme ve gelişme, kilo alma, kilo verme, kilo koruma, sporcu beslenmesi ve hastalıklarda beslenme üzerindeki etkileri değerlendirilerek sağlıklı ve dengeli beslenme planı içeren bir diyet programı hazırlanır.

Beyin ve Nöroşirürji

İnme, tümör, travma, baş boyun cerrahisi hastalıklarının yanı sıra beyin ve sinir hastalıklarının teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Gerekirse ameliyathanede cerrahi uygulamalar yapılır.

Pulmonoloji

Akciğer ve solunum yolu hastalıkları olan astım, KOAH, alerjik hastalıklar, tüberküloz gibi hastalıklarda tanı ve tedavi yapılmaktadır. Solunum fonksiyon testleri, alerjik testler yapılır.

Çocuk Sağlığı ve hastalıkları

Bebeklerde ve çocuklarda ortaya çıkan tüm hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Bebeklerde gerekli olan aşıların takibi, büyüme ve gelişme takibi, yatan hastaların klinik değerlendirmeleri yapılmaktadır.

Dâhiliye

Bu bölümde sindirim sistemi hastalıkları, metabolik bozukluklar, hormonal bozukluklar, vitamin eksiklikleri, enfeksiyon hastalıkları ve diyabet, kolesterol, mide ve böbrek hastalıkları tedavi edilmektedir.

Yetişkin Yoğun Bakım

Kısmi veya tam fonksiyon kaybı yaşayan hastaları takip eden ve hastalığın nedenlerini araştıran bir birimdir. Uzman hemşire ve doktorlar 7/24 hizmet vermektedir.

Estetik ve Plastik Cerrahi

Doğuştan veya kaza sonucu oluşan yanıklar, burun, meme, kulak gibi organların restorasyonu gibi durumların neden olduğu uzuv hastalıklarında cerrahi yöntem ve tedavilerin uygulandığı bir kliniktir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kas ve hareket sisteminde oluşan hastalıkların teşhis, tedavi ve fizik tedavileri Kasım ayında yapılmaktadır. Kas-iskelet sistemi ile ilgili tüm hastalıkların tedavisi Kasım ayında yapılmaktadır.

Genel Cerrahi

Mide, pankreas, safra yolları, kolon rektum ameliyatları, obezite ve reflü ameliyatları, meme, endokrin hastalıklarının teşhis ve tedavisi cerrahi ve ilaçlıdır.

Göz hastalıkları

Kırma kusurlarının tanı ve tedavisi, katarakt, glokom takip ve cerrahisi, retina hastalıkları, diyabet takip ve cerrahisi, çocuk göz hastalıkları, yetişkin göz tansiyonu sorunları gibi tıbbi cihazlarla tanı ve tedavi işlemleri yapılmaktadır.

Doğum ve Jinekoloji

Jinekolojik muayeneler, gebelik takibi ve doğum, kadın sağlığı hastalıkları, adet düzensizlikleri, jinekolojik kanserler, kısırlık tedavileri birimde yapılan cerrahi ve ayaktan tedavilerdir.

Kardiyoloji

Kalp damar hastalıkları ile ilgili tüm şikayetler değerlendirilir. Hipertansiyon, koroner kalp yetmezliği, Kardiyolojik check-up kalp ritim bozuklukları gibi birçok hastalığın tedavisi ve ameliyatı yapılmaktadır.

Kulak burun boğaz

Kulak burun boğaz ile ilgili tüm hastalıklar, bademcik ameliyatları, sinüzit hastalığı, deviasyon ameliyatları bu bölümde yapılmaktadır. Kulak tüpü takma, endoskopik ameliyatlar da yapılmaktadır.

Nöroloji

Baş ağrısı, demans, epilepsi, Alzheimer, MS, uyku sorunları gibi birçok beyin ve sinir hastalığı incelenir ve teşhis edilir.

Ortopedi ve Travmatoloji

Kasların, hareket sistemlerinin ve eklemlerin doğuştan veya sonradan oluşan travmaları veya bozuklukları ile ilgilenen bir bölümdür. Kırık, çıkık, diz eklemi ameliyatı, tendon onarımları yapılmaktadır.

Radyoloji

Röntgen, ultrasonografi, renkli Doppler ultrasonografi, mamografi, bilgisayarlı tomografi gibi radyolojik görüntüleme insan vücudunun iç kısmında meydana gelen hastalıkların görüntülenmesidir.

Saç Ekimi

Doğuştan gelen genetik hastalıklar, buna bağlı stres ve hormonal değişikliklerle saç doku köklerinin kaybı ve zayıflaması sonucunda cerrahi yöntemlerle saç dokularının yerine getirilmesine yönelik çalışmaların ve tedavilerin yapıldığı bölümdür.

Üroloji

Erkeklerde böbrek ve taş hastalıkları, prostat hastalıkları ve kanseri, testis kanseri, sünnet işlemi, cinsel işlev bozukluğu, mesane hastalıkları ile ilgilenen ve tedavi eden bölümdür. Kadınlarda mesane ve idrar yolu hastalıkları da tedavi edilmektedir.

Yeni doğan Yoğun Bakım

Yeni doğan bebeklerin yakın takibi, kritik durumlarda acil müdahalelerin yapıldığı yaşam destek üniteleridir. Uzman çocuk doktorları gözetiminde daha detaylı bir tedavi sunulmaktadır.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir