Genel Hastaneler

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi

Özel Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi

Anadolu Sağlık Grubu’nun en iyi hastanesi

Özel Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, gelişmiş tıbbi cihazlarla birlikte hastalarına uygun tedavi yöntemleri sunmaktadır. İyileştirilmiş kalite anlayışıyla 50 bin metrekare alana kurulan hastane, 201 yatak kapasitesine sahip. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Hastaların en iyi kayıtlarını sağlamak için uydu klinik hizmetini de kullanan hastanede, hastaların işlem arşivleri de sanal ortamda tutuluyor. Bu hastaların tedavisine başlayan Kemik iliği Nakil Merkezi, hasta ve hasta yakınlarına ihtiyaç duydukları tedavileri en iyi şekilde sunmaktadır. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Alanında çeşitli ödül ve belgelere sahip olan hastanenin temel vizyonu hasta odaklı çalışmaktır. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Huzurlu bir tedavi ortamı sağlanarak uzman hekim ve hastalara en doğru sonuçlar verilmektedir.

Hizmetler

Acil Tıp

Hayatı tehdit eden beklenmedik durumlar için müdahalelerin yapıldığı bir birimdir. Özellikle hastane öncesi ve hastane ile ilgili hizmetlerde acil sağlık sorunlarının çözümüne yönelik operasyonlar yapılmaktadır. Travma odası, kadın doğum ve müşahede odası gibi çeşitli odalar kapsamında hastalara hizmet verilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Gülüş Tasarımı, porselen kaplama, diş çürüğü tedavileri, kanal tedavisi, diş beyazlatma, estetik müdahaleler, dolgu, köprü, protez gibi alanlarda deneyimli hekim kadrosu ile hizmet verilmektedir. İlk yardım kapsamındaki acil müdahaleler için de tedavi hizmetleri verilmektedir.

Ağrı Tedavisi (Algoloji)

Her türlü ağrının yanı sıra nedeni belirlenemeyen ağrıların teşhisine de hizmet eden bir ünitedir. Genel olarak kanser ağrıları, kas ve eklem ağrıları, boyun, omuz, kol ağrıları, sırt ağrısı gibi ağrıları teşhis etmek ve ortadan kaldırmak için gerekli oryantasyon işlemlerine dayanır.

Anesteziyoloji ve reanimasyon

Tedaviler için gerekli cerrahi müdahaleler yapılmadan önce hastanın ameliyata hazırlandığı bir ünitedir. Genel ve lokal anestezi uygulamaları ile birlikte hasta ameliyata hazır hale gelir.

Beslenme ve diyet

Dengeli ve sağlıklı beslenmeye yönelik tedavilerin sunulduğu ünitede kilo, aşırı zayıflık veya obezite gibi hastalıkların tedavisi sağlanmaktadır.

Beyin ve Nöroşirürji

Beyni ve sinir sistemini etkileyen hastalıkların tespiti, bu alanda gerekli cerrahi operasyonların sağlanması, omurilikle ilgili problemlerin giderilmesi ileri teknolojik cihazlarla yapılmaktadır.

Biyokimya

İmmünoloji, Endokrinoloji, seroloji başta olmak üzere çeşitli hastalıkların tespiti başta olmak üzere kanserlerin teşhisine yönelik hizmetler sunulmaktadır.

Cerrahi Onkoloji

Kanser tedavi birimi cerrahi operasyonların yürütülmesinden sorumludur. Kanser hastalarının kanser bölgeleri temizlenir, hasarlı dokular düzeltilir ve tüm acemilerin, kemiklerin ve dokuların genel sağlık durumları sağlanır.

Kontrol etmek

Hastalıkların ön tespiti, özellikle kalp damar hastalıklarının öğrenilmesi açısından sunulan hizmetlerdir. Bu sayede hastalar genel sağlık durumlarını öğrenebilirler.

Pediatrik ameliyat

Çocuklar için gerekli olan ameliyatların yapıldığı bir ünitedir. Alanında uzman doktorlar tarafından yapılan ameliyatlar kapsamında çocukların sağlığına kavuşturulması amaçlanmaktadır.

Pediatrik Endokrinoloji

Çocuklarda büyüme ve gelişme geriliği, boy kısalığı, şeker hastalığı, obezite, guatr, ergenlik sorunları, aşırı tüylenme gibi sorunları tedavi eden ünitedir.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları

Çocuklarda ateş, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, virüslerin neden olduğu hastalıklar, döküntü Hastalıkları, Aşı danışmanlığı, salgın yönetimi gibi hizmetleri içerir.

Pediatrik kardiyovasküler cerrahi

Çocukların kalp ve damarlarındaki problemlerin ameliyatla çözülmesi gereken durumlarda alanında uzman doktorlar tarafından yapılan ameliyatları içermektedir.

Pediatrik Kardiyoloji

Çocuklarda kalp sağlığının korunması, kalp ile ilgili sorunların giderilmesi, nabız kontrolü ve damar sağlığı alanlarında tanı ve tedavi yapılmaktadır.

Çocuk Nefrolojisi

Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu, hipertansiyon, nefrit, yenidoğan böbrek sorunları, idrar kaçırma, böbrek yetmezliği gibi hastalıkların tedavisini sağlayan bir ünitedir.

Çocuk Sağlığı ve hastalıkları

Bebeklikten yetişkinliğe kadar çocuklarda görülen hastalıkların belirlenmesi ve uygun tedavi yöntemlerinin yapılması amaçlanmaktadır. Birim tarafından aşı takibi de yapılmaktadır.

Denge Laboratuvarı

Dengeden kaynaklanan sorunları tespit etmek için testlerin yapıldığı ünitedir. ENG kaydı, vemp, VorTeq, DVA gibi testler hastaların denge sorunlarının kaynağıdır.

Cilt hastalıkları

Akne, sedef hastalığı, cilt kanseri, mikrobiyal hastalıklar, alerjiler ve cilt döküntüleri gibi yaygın hastalıklardan daha az görülen cilt hastalıklarına kadar cilt üzerinde oluşan çok çeşitli hizmetleri içerir.

dermokozmetik

Tedavi ünitesinde sivilce izleri tedavisi, Botox, lazer tedavisi, yara ve ameliyat izleri, güneş yanığı, kimyasal peeling gibi hizmetler verilmektedir. Gelişmiş ve uygun tedavi yöntemi cihazları kullanılmaktadır.

Dermokozmetik ve Estetik Kliniği Anabilim Dalı

Estetik açıdan gerekli müdahalelerin yapıldığı bir ünitedir. Özellikle ciltteki yağlanma, kuruluk ve çatlaklar gibi sorunlara odaklanır. Akne, akne gibi hastalıkları kolayca ortadan kaldırmayı amaçlar.

Konuşma terapisi

Konuşma ve kendini ifade etme sorunlarının çözüldüğü bir birimdir. Konuşamayan kekemelik gibi yaşıtlarına göre geride kalan sorunlar tespit edilir ve bu sorunlara uygun tedavi yöntemleri sunulur.

Elektro fizyoloji ve aritmi

Tilt Testi, t wave testi, ICD uygulamaları başta olmak üzere ritim bozukluklarının tespiti için modern tekniklere dayalı tedavi hizmetleri verilmektedir.

Endokrinoloji ve Metabolik Hastalıklar

Diyabet, obezite, tiroid, büyüme hormonu, kalıtsal hastalıklar, Adrenal Hastalıklar gibi problemler için tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Bulaşıcı hastalıklar

Üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları, hepatit, ishal, erişkin aşıları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, seyahat hizmetleri gibi alanlarda danışmanlık.

Estetik-Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Yüz gençleştirme, yüz germe, burun estetiği, kulak, çene estetiği, meme büyütme, meme küçültme gibi estetik müdahalelerin yapıldığı bir ünitedir.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Kas-iskelet sisteminde meydana gelen rahatsızlıkların uygun tedavi yöntemleri ile giderildiği ünitedir.

Gastroenteroloji

Yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak sorunları, karaciğer, safra kesesi gibi alanlarda tedavi ve teşhis hizmetleri verilmektedir. Gelişmiş cihazlar bu alanda görülen rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

Genel Cerrahi

Bölgesel sorunların dışında operasyonların yapıldığı alandır. Tiroid bezi, kolon tümörleri, tıkanma sarılığı, karaciğer müdahaleleri, mide kanseri gibi hastalıkların tedavisi sağlanmaktadır.

Girişimsel Kardiyoloji

FFR, PTCA, IVUS gibi yöntemler kullanılarak hizmetler verilmektedir. Kardiyoloji kapsamında teşhis amaçlı çalışır.

Girişimsel Radyoloji (EBIR)

Sistem ve organlar için daha hızlı ve kolay hale getirilen radyoloji tekniklerinin uygulandığı bir ünitedir. Günlük sonuçlar verilmektedir.

Göğüs Cerrahisi

Göğüs kafesinde yer alan organlara yönelik cerrahi işlemlerin yapıldığı bir ünitedir. Hastalar için en uygun cerrahi operasyonlar uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

pulmonoloji

Astım, KOAH, pnömoni, fibroz ve nefes darlığı gibi akciğerle ilgili hastalıkların tedavilerini içerir.

Göz hastalıkları

Göz ve çevresinde oluşan hastalıkların tespiti, bu sorunların giderilmesi ve gerekli kontrollerin sağlanması adına yapılacak tedavileri içerir.

Hematoloji

Anemi, kanama ve damar pıhtısı hastalıkları, lenf bezi büyümesi, lösemi, lenfoma, miyelom gibi tedaviler uygulanmaktadır.

Dâhiliye

Hematoloji, Endokrinoloji, Diyabet ve metabolik hastalıklar, gastroenteroloji, nefroloji gibi alanlarda hastalıkların tedavi şekilleri sunulmaktadır.

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Kadın üreme organlarında meydana gelen kanser hastalıklarının tespit ve tedavi süreçlerinin yürütüldüğü birimdir.

Kayropraktik (Omurga Sağlığı)

Ameliyat gerektirmeyen durumlarda boyun, sırt ve bel ağrıları için tedavi yöntemlerini içerir. Omurilik kapsamında uygulanan tedavi yöntemi, günlük yaşam kalitesini artırmaktadır.

Kabızlık Polikliniği

Kabızlık şikâyetlerinin değerlendirildiği ve uygun tedavi yöntemlerinin uygulandığı alandır.

Doğum ve Jinekoloji

Kadınlarda meydana gelen hastalıkların tedavisi, gebelik kontrolü, doğum öncesi ve sonrası müdahaleleri içerir.

Kalp damar cerrahisi yoğun bakım

Kalp ve damar hastalıkları nedeniyle ameliyat olan hastaların genel sağlıklarına kavuşmaları için verilen bakım hizmetlerini içerir.

Kalp Damar Cerrahisi

Kalp damar hastalıklarına bağlı olarak gerekli ameliyatların sağlandığı birimdir. Uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Kardiyoloji

Başta hipertansiyon, çarpıntı, kalp yetmezliği, kalp krizi gibi olmak üzere kalp ve damarlardan kaynaklanan hastalıkların tedavilerini içerir.

Kemik iliği nakli

Ayakta veya yatarak kemik iliği ihtiyacı olan hastalara kemik iliği naklinin yapıldığı bir ünitedir.

Kemoterapi

Kimyasal tedavi yöntemleri ile tümörlerin çıkarıldığı bölümdür. Bölüm kapsamında kanser hücrelerinin çoğalmasının önlenmesi amaçlanmaktadır.

Kişiye Özel Beslenme Programları

Bağışıklık sistemini güçlendirmek, hastalık risklerini azaltmak, sağlık sorunlarını çözmek gibi amaçlarla hastalara yönelik hazırlanan beslenme programlarını içerir.

Kişisel fiziksel aktivite ve egzersiz

Kas kuvveti kontrolü, kaybedilen kas kuvvetinin geri kazandırılması, kardiyovasküler hastalık oranlarının azaltılması, kronik yorgunluğun giderilmesi ve çeşitli nedenlerle yapılan egzersiz programlarını içeren bir hizmet alanıdır.

Klinik Laboratuvarı

Çeşitli hastalıkların tedavisini sağlamak için gerekli testlerin uzmanlıkla yapıldığı bir alandır. Rutin testler yapılarak hastaların mevcut durumu hakkında bilgi edinilir.

Kulak burun boğaz

İşitme kaybı, kulak enfeksiyonları, denge bozuklukları, çınlama, burun kanamaları, ses bozuklukları gibi farklı alanlarda sunulan tedavileri içerir.

Tıbbi Onkoloji

Kemoterapi, destek terapi, ağrı tedavisi, psikolojik destek, tedavi gibi kanser hastalarının tedavi süreçlerini daha iyi geçirmeleri için verilmektedir.

Meditasyon ve Yoga

Bilimsel tekniklerle hastaları rahatlatmak ve rahatlatmak için meditasyon tekniklerinin uygulandığı bir ünitedir.

Meme Sağlığı Merkezi

Başta meme kanseri olmak üzere meme bölgesinde oluşan hastalıkların teşhis ve tedavisi sağlanmaktadır.

Mikrobiyoloji

Mikropların neden olduğu hastalıkları teşhis etmek için klinik testlerin yapıldığı bir birimdir. Farklı alt dallara ayrılarak doğru tespit yapılmaya çalışılır.

nefroloji

İdrar yolu rahatsızlıkları, hipertansiyon, akut ve kronik böbrek yetmezliği gibi sorunların tedavi edildiği bölümdür.

Nöroloji

Sinir sistemini etkileyen ve sinir sisteminden kaynaklanan hastalıkların tedavisi sunulmaktadır.

Nöroonkoloji

Sinir sistemini etkileyen kanserlerin tedavisi sağlanmaktadır. Bu kapsamda Beyin, Omurga ve omurilik tümörlerine yönelik tedaviler sağlanmaktadır.

Nükleer Tıp

Kalp, karaciğer, böbrek ve tiroid gibi bölgelerdeki organların normal çalışıp çalışmadığını, kemiklerde kanser hücresi olup olmadığını tespit eden bir birimdir.

Bariatrik cerrahi

Aşırı olan obezite sorunlarına yönelik cerrahi müdahaleleri içerir. Yağ aldırma, mide kelepçesi gibi operasyonlar yapılır.

Omurga Sağlığı

Omurga ile ilgili problemlerin giderildiği, tespiti ve tedavisinin sağlandığı bir ünitedir. Boyun, sırt ve bel ağrıları için de tespit tedavileri yapılmaktadır.

onkokardiyoloji

Kanser hastalarının kalp sağlığını korumaya yönelik tedavi biçimlerini içerir.

Onkoloji Merkezi (Kanser Merkezi)

Kanser türleri hakkında tanı ve tedavi yöntemlerinin kararlaştırıldığı ve hastalara doğru tedavi yöntemlerinin sunulduğu alanı ifade eder.

Ortopedi ve Travmatoloji

Protez cerrahisi, ortopedik tümörlerin tedavisi, omuz cerrahisi, spor yaralanmaları gibi alanlarda sunulan hizmetleri kapsamaktadır.

Osteopati (Manuel Terapi)

Çeşitli tedavi yöntemlerinin kullanıldığı anatomik bozuklukları gidermeyi amaçlayan bir alandır.

Osteoporoz Kliniği

Kemik erimesi ile ilgili rahatsızlıklar için verilen tedavi hizmetlerini içerir. Hastaların takip ve tedavisine yönelik uzman hekim müdahalelerini içerir.

Ozon Tedavisi

Çeşitli yaralara ozon gazı ile tıbbi müdahaleleri içeren bir ünitedir.

palyatif tıp

Hastanın yaşadığı yaralanmaların etkilerinin ortadan kaldırılması, bu alanda gerekli müdahalelerin yapılması ve mümkün olduğunca ortadan kaldırılması için verilen tedavileri içerir.

Patoloji

Çeşitli hastalıklara neden olan ancak hastalıkları henüz tespit edilmemiş hastalarda teşhis işlemlerinin yapıldığı alandır. Bu sayede hastalara en uygun tedavi yöntemlerinin sunulması amaçlanmaktadır.

Perinatoloji

Riski yüksek gebelik tedavilerinin ve takiplerinin yapıldığı bölümdür. Tedavilerin kadın doğum uzmanları ile birlikte verildiği alandır.

Periton Kanseri Merkezi

İlerlemiş karın içi kanserlerinin tedavi ve takibinin yapıldığı bölümdür. HİPEK ve PİPAK gibi yöntemlerle tedaviler verilmektedir.

Psikiyatrik

Hastaların ruh sağlığını daha iyi hale getirmeyi amaçlayan, psikolojik sorunların seanslar veya ilaç tedavisi kapsamında gerçekleştirildiği tedavi birimini ifade eder.

Radyasyon Onkolojisi

Gerekli teknolojik cihazlarla kanser tedavisi sonucunda kötü huylu hücrelerin kontrol altına alınması amaçlanmaktadır. Modern tıbbi cihazlar, hastalara doğru müdahaleleri sağlar.

Radyoloji

Hastalık Taraması ve sonrasında ilgili bölümlere sevk hizmeti vermektedir.

Radyonüklid Tedavileri

Prostat kanseri için ileri tedavi tekniklerini içeren bir alandır. Kanser hücrelerine özel cihazlarla müdahale edilir.

Refleksoloji ve terapötik masaj

Medikal masaj hizmetleri sunulmaktadır. Uygulama alanı farklı bölgeler içindir. Hastaların sinir sistemleri üzerinde olumlu bir etki yaratmayı amaçlar.

Robotik Cerrahi

Daha az kan kaybı, daha az iz ve daha az enfeksiyon riski ile ameliyatların yapıldığı ünitedir.

Saç Ekim Merkezi

Cilt ve kafa yapısına göre saç dökülmesi yaşayan hastalarda saç ekimi yapılan bir tedavi alanıdır. Doğal görünümlü saç ekimi, gelişmiş tıbbi cihazlarla gerçekleştirilir.

Solunum Laboratuvarı

Solunum performansı ile ilgili hastalık, kayıp ve rahatsızlıkların ölçüldüğü ve ilgili birimlere yönlendirildiği hizmet alanıdır.

Tamamlayıcı Tıp Merkezi

Hastaların beden sağlığının yanı sıra ruh sağlığının da tedavi edildiği bir birimi, özellikle psikolojik açıdan hastalıkları daha kolay atlatmaya yönelik hizmetleri kapsar.

Tıbbi Genetik

Hastanın veya ailesinin gen öyküsünün alınması, soy ağacının tespiti, DNA işlemlerinin yapılması gibi alanlarda hizmet veren bir birimdir.

Tüp bebek

Tüp bebek tedavileri için hizmetleri içerir. Gelişmiş yöntemler, çiftlerin bebek sahibi olmasını sağlar.

Uyku laboratuvarı

Uyku problemlerini tespit etmek ve tedavilerini sağlamak için testlerin yapıldığı alandır.

Ürojinekoloji

İdrar kaçırma, mesane sarkması, sık idrara çıkma gibi rahatsızlıkların tedavi edildiği servis birimidir. Hastalıkların teşhis ve tedavisi, gelişmiş cihazlar ve uzman doktorlar ile birlikte yürütülmektedir.

Üroloji

Böbrek yaralanmaları, mesane yaralanmaları, testis kayıpları ve çeşitli iltihaplar gibi hastalıklara yönelik hizmetleri içerir.

Üroonkoloji Merkezi

Prostat kanseri tedavisinin yapıldığı ve kanserin takip edildiği alandır. HT, RT, KT gibi farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Varis merkezi

Çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan varislerin tedavi yöntemleri, tedavi sonrasında varislerin tekrarlamaması için sağlanan yöntemleri içerir.

Yeni doğan Yoğun Bakım

Yeni doğan bebeklerin hayati tehlikesi varsa bu durumun giderilmesi, bebeğin sağlığına kavuşması ve çeşitli hastalıkların önlenmesi gibi durumlar için uzman doktorlar tarafından verilen tedavileri içerir.

Yoğun bakım

Çeşitli tıbbi cihazlara bağlı olarak ameliyat veya travma sonrası hayati fonksiyonlarını sürdürmek zorunda kalan hastaların tedavi edildiği ünitedir. Hastaların tedavisi çeşitli cihazlara bağlı olarak sağlanmaktadır.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir