Genel Hastaneler

Balçova Termal Otel

Balçova Termal Otel

Balçova Termal Otel

İzmir’in en iyi Balçova termal oteli

Konforlu konaklama ve termal su arıtma hizmetleri sunan Balçova termal otel, sağlıklı bir tatil geçirme fırsatı sunuyor. Modern ve şık odalarda termal su, kasa, internet, banyo ürünleri, uydu TV bulunmaktadır. Resepsiyon ise 24 saat açıktır. Çamaşır yıkama olanakları, bagaj muhafazası ve ücretsiz özel otopark da mevcuttur. Spa merkezinde sauna, hamam, termal su havuzu, açık havuz bulunmaktadır.

Hizmetler

Spa ve Kür Merkezi

Agamemnon Kaplıcaları olarak adlandırılan ve 2500 asırlık bir geçmişe sahip olan kaplıcalarda kurulan modern tesiste fizik tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi bulunuyor. Doğal güzelliklerin tıbbi tesisler ve modern olanaklarla buluştuğu Kaplıcalar, sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Fizik tedavi-spa ve Kür Merkezinde hidroterapi, balneoterapi, Ergo-Kinezyoterapi, elektroterapi, Aktinoterapi, parafin, bireysel terapi, tanı ve Tedavi Ünitesi, Diş Kliniği, egzersiz ve aktivite salonları bulunmaktadır. 2’si kadınlara ait olmak üzere her biri farklı ısı ve büyüklükte 8 adet termal havuz, sauna, 37 adet termal banyo, SPA & masaj, buhar odası ve Fitness Center bulunmaktadır. Her yıl binlerce romatizmal hastaya tedavi olanağı sunan merkez, bu alanda %90-95 başarı sağlıyor.

Tedavi Olanakları

Merkezde tedavi edilen başlıca hastalıklar inflamatuar romatizmal hastalıklar yani ankilozan spondilit, romatoid artrit, kollajen doku hastalıkları, artrittir. Öte yandan merkezde dejeneratif eklem hastalıklarının tedavisi için başvurular da yapılıyor. Kalsifikasyonlar buna örnektir. Romatizmal kas ve yumuşak doku hastalıklarının iyileştirilmesi için destek sağlanır. Tendinit, epikondilit, bursit, Periartrit, fibromiyalji bunların arasındadır. Boyun ve bel fıtıkları, ağrı; osteoporoz gibi metabolik ve kemik hastalıkları, nörolojik ve ortopedik rehabilitasyon gerektiren rahatsızlıklar, MS, felç, Parkinson, kırıklar ve benzeri durumlar da tedavi olanakları kapsamındadır. Spor yaralanmaları ve rehabilitasyonu, fitness ve moral motivasyonel egzersiz programları, ağrıya neden olan mekanik problemlerin tedavisi, geriatrik rehabilitasyon programları, koordinasyon ve denge sorunları da yer almaktadır. Ancak dolaşım bozuklukları, kanser, akut enfeksiyon, şeker ve hipertansiyon kontrolünün olmaması, ağır böbrek, karaciğer, kalp ve akciğer hastalıkları-eksiklikleri tedaviye engeldir.

FUGA Fitness & Spa Merkezi

Türk kültürünün en önemli parçalarından biri olan Spa Center’da hamam hizmetleri Uzakdoğu masaj kültürü ile birleşiyor. Uzman eller tarafından gerçekleştirilen masaj terapileri, kan dolaşımının gevşemesini, toksinlerin atılmasını, hücrelerin yenilenmesini ve stresten arınmayı sağlar. Masaj ve hamam ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan tesis, misafirlerinin sağlığına ve konforuna büyük önem vermektedir.

Diş Kliniği

Tesisin fizik tedavi ünitesine bağlı olan bu klinikte ağız, diş ve çene hastalıkları ile ilgili teşhis ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Cerec ile tek seansta dolgu ve porselen kaplama; Diş kaybı yaşayanlar için all On Four tekniğinin kullanıldığı sabit diş protezi, diş gıcırdatma tedavisi de bunlardan biridir.

Masaj Ünitesi

Yerinde bulunan bu ünitede kişilerin vücut yapılarına ve ihtiyaçlarına göre farklı masaj seçenekleri sunulmaktadır. Masaj; cilt üzerinde uygulanan periyodik manipülasyonlar ile dolaşım, sinir, kas-iskelet sisteminin gevşetilmesi bu sistemlerde görülen hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırmak için tercih edilen tedavi yöntemidir. Kasım Klasik masaj vücuda tamamen veya lokal olarak uygulanır. Hücreleri ve dokuları canlandırır, dolaşım hızını arttırır, konsantrasyonu güçlendirir ve yenilenmeyi azaltır. Vücuda zindelik verir, yorgunluğu giderir. Sırt-bel, ense-omuz-sırt, baş-boyun, kol ve bacaklar gibi vücudun belirli bölgelerine bölgesel masaj terapisi uygulanır. Bölgesel sağlık sorunları olan bölgelere özel bir tedavidir. Spor masajının da yapıldığı merkezde basınç miktarı, süre ve ritim doğru bir şekilde ayarlanarak kaliteli hizmet verilmektedir. Uyarıcı hareketlerin yoğun olduğu bu masaj türü, spor öncesi veya sonrası vücuttaki toksinlerin atılmasını, organların uyumlu çalışmasını ve kan dolaşımının dengelenmesini sağlar. Gerginliği azaltır, krampları, kas sertliğini, lif kopmalarını ve kas yaralanmalarını önler. Ayak masajı (refleksoloji) migren masajı ve selülit masajı da merkezde uygulanmaktadır.

kinesiyoterapi

Susuz ve su içi egzersiz yöntemlerini kapsayan bu hizmet fizyoterapistler tarafından verilmektedir. Hastaya özel planlanan egzersizler, eklem hareketliliğini arttırmayı ve korumayı amaçlar. Koordinasyonu ve segmental stabilizasyonu geliştirmek, kasları güçlendirmek için uygulanır. Ortopedik manuel terapi ise kas-iskelet sistemi hastalıklarından kaynaklanan hareket kısıtlılıkları, ağrılar, mekanik problemler için yapılan bir dizi uygulamadır. Nörolojik rehabilitasyon hizmetlerinin de verildiği merkezde; algı, duyu, Denge, Vücut Bütünlüğü, koordinasyon ve dengeyi sağlamak için çeşitli tedaviler uygulanmaktadır. Benzer tanı ve yaş dağılımına sahip hastalardan oluşturulan egzersiz seansları da grup egzersizleri olarak geçmektedir. Hareket kısıtlılığı ve ağrısı olan hastalara su içi egzersizler yapılır. Bu sayede suda kolayca hareket edebilir, eklemlere binen yükü azaltabilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilirler. Kraniosakral tedavi, kafatası ve kuyruk sokumu arasındaki problemlerin tedavisidir. Uygulama alanının başında; doğuştan veya sonradan omurga eğrilikleri (skolyoz), sırt ve boyun fıtıkları, migren ve tortikolis gelir. Ayak refleks masajının tabanının da uygulandığı bu ünitede, ayak tabanından vücudun belirli bölgelerinin uyarılmasına dayalı tedaviler yapılır. Bağ dokusu masajı da hastalıkların iyileşmesi için refleks tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Problem olan yerlerde belirlenen noktalara uygulanır. Bel fıtığı olan kişiler, günlük yaşamda bedenlerini nasıl kullanacakları, sağlıklarını korumak ve geliştirmek için ne yapmaları gerektiği hakkında gerekli bilgileri Bel Okulu Eğitimi hizmeti ile alırlar. Bu durumdaki kişiler için grup ve bireysel olarak çeşitli egzersizler ve eğitimler verilmektedir. Ev Programı hizmeti, hastalara günlük hayatta karşılaşabilecekleri sorunları önlemek ve mevcut rahatsızlıklarıyla mücadele etmelerini kolaylaştırmak için önerilerde bulunmaktır. İş ve İşçilik ünitesinde el becerisini, fonksiyonel seviyeleri ve aktivite seviyelerini arttırmaya yönelik uygulamalar yapılmaktadır. Masaj ünitesinde 3 adet Egzersiz havuzu, 2 adet Egzersiz Salonu, 3 adet Özel egzersiz-rehabilitasyon odası bulunmaktadır.

Parafin Ünitesi

Bu ünitede hastalar yüzeysel sıcaklık ajanları olarak bilinen Fango ve parafin ile fizik tedavi, masaj ve egzersiz uygulamalarına hazırlanır. Fango – Para Fango ve parafin banyoları gibi hizmetler sunulmaktadır.

Elektro terapi

Çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde elektriksel ajanların kullanıldığı bir birimdir. Diadinami (düşük frekanslı akım), enterferans (orta frekanslı akım), kısa dalga (Yüksek Frekanslı akım), 4 kapaklı (Galvani – Faradi akımı), Sıvı tedavisi, ultrason ve TENS bunlar arasındadır.

Hidroterapi

Hastalık tedavisi için şifalı doğal suların kullanıldığı merkezde su altı basınçlı masaj, jakuzi, jakuzi, yağmur duşu, jet duş gibi yöntemler kullanılıyor. Su sıcaklığı ve türbülans etkisi hem genel hem de lokal uygulamalarda rahatlama, hareket kabiliyetinin artması ve ağrının azalmasını sağlar. Hidroterapi kapsamında sunulan jakuzi hizmeti, el ve ayak problemlerinde etkilidir. Kalça, bel, sırt, kol ve bacak rahatsızlıkları için tüm vücuda veya lokal olarak jet duş ve su altı basınç masajı uygulanır. Tüm vücuda yağmur duşu uygulanır. Mani-Jet, Vichy duş, egzersiz havuzu, kontrast banyo, Pedi-Jet hizmetleri de yine bu ünitede verilmektedir.

balneoterapi

Banyo bilimi anlamına gelen balneoterapi, inhalasyon ve içme kürleri ile doğal sularla yapılan banyo hizmetlerini kapsar. Adaptasyon-uyarı tedavisi olarak nitelendirilen bu uygulamalar sırasında çamur, yer altı kaynaklarından gelen doğal su kullanılmaktadır. Eklem ve kaslarda gevşeme sağlar, ağrıyı azaltır. Ünitede balneoterapi için özel olarak tasarlanmış yarım ve tam oturmalı termal banyolar bulunmaktadır. Bu sıra banyolarından bazıları tek, bazıları çift olup toplam sayısı 37 adettir. Bu birimde ayrıca 5 adet farklı büyüklükte havuz ve 3 adet jakuzi bulunmaktadır.

Teşhis Ünitesi

10 adet Doktor muayene odasının bulunduğu bu birimde hastaların hangi hizmetlere ihtiyacı olduğunu belirlemek için muayene hizmetleri verilmektedir. Laboratuvarda sedimantasyon, Hemogram, RF, CRP, Aso, kan şekeri, tam idrar incelemesi, röntgen, trigliserit, kolesterol, AP, SGPT, SGOT, kreatinin, üre gibi biyokimyasal analizler yapılmaktadır. Teşhis ünitesinde ayrıca toplantı odası, acil ve EKG odası, bilgisayar ve arşiv odası, kütüphane bulunmaktadır.

Davet & Organizasyon

Özel gün kutlamaları, düğün ve düğün yemekleri, bayi ve seminer toplantıları, iş yemekleri gibi birçok organizasyon için profesyonel çözümler sunulmaktadır. Ay Yıldız VIP salonu, Emir Gazi Seminer Salonu, Agamemnon Salonu, Papatya Bahçesi, Ayla Carte Bahçe, Palmiye Bahçesi, F.T.R. Egzersiz odası, Fizik Tedavi Merkezi, toplantı odası ve kütüphaneden oluşmaktadır.

Konaklama Hizmetleri

Oteldeki tüm odalar modern ve şık bir tasarıma sahiptir. Tüm odalarda saç kurutma makinesi, termal banyo, split klima, LCD TV, telefon, değerli eşya kasası, mini bar, acil yardım (SOS) butonu bulunmaktadır.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir