Genel Hastaneler

Özel Acıbadem Kocaeli Hastanesi

Acıbadem Kocaeli Hastanesi

Özel Acıbadem Kocaeli Hastanesi

Acıbadem Sağlık Grubu Kocaeli şubesi

Acıbadem Kocaeli Özel Hastanesi, Acıbadem Grup 6. Hastane olarak hizmet vermektedir. 2006 yılında hasta kabulüne başlayan hastane, gelişmiş tıbbi cihazlarla birlikte tedavi hizmeti de veriyor. Özellikle kurulduğu bölgenin uzun mesafe yola yakın olması nedeniyle çevre bölgelerden de hasta kabulü almaktadır. Sağlık sigortası ile anlaşmalı birçok hastane SGK kapsamında tedaviye de izin vermektedir. 6.500 metrekare alan üzerine kurulu olan hastane, 32 hasta odasına hizmet veriyor. Acıbadem Kocaeli Özel Hastanesi Genel sağlık alanında hizmet vermeye devam eden hastane, uzman hekim kadrosuyla birlikte çeşitli hastalıklara yönelik hasta odaklı hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Modern tıbbi imkânlar sunularak hastaların en kısa sürede sağlığına kavuşması için hizmet verilmektedir.

Hizmetler

Acil Servis

Acil müdahale gerektiren durumlar için hizmet veren bir birimdir. Acil serviste uzman ekipler tarafından ilk müdahalenin ardından hasta, durumuna göre uygun birime yönlendirilir.

Ağız ve diş sağlığı

Çocuklara ve yetişkinlere özel hizmet veren, ağız, diş ve çene sağlığı ile ilgili sorunların teşhis ve tedavisini sağlayan bir birimdir. Diş ve ağız tedavileri için gelişmiş olanaklar, tıbbi cihazlar ve diş hekimleri tarafından sağlanmaktadır.

Anesteziyoloji

Ameliyat gerekmeden önce hastayı ameliyata hazır hale getirmek için anestezi işlemlerinin yapıldığı bir ünitedir. Cerrahi operasyona göre lokal veya genel anestezi uygulamaları yapılır.

Beslenme ve diyet

Kilo problemleri, obezite, kilo kaybı ve diyabet gibi problemler için uzman Diyetisyenler tarafından verilen hizmetleri içerir. Tedavi kapsamında hastaların ideal kiloya ve sağlık yapılarına ulaşması hedeflenir.

Pediatri

17 yaşına kadar olan çocuklarda meydana gelen hastalıkların teşhis ve tedavisine yönelik hizmetler verilmektedir. Çocuk hastalıklarının tedavisi gelişmiş tıbbi cihazlar ile teşhis ve tedavi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir.

Şeker hastalığı

Diyabet teşhisi, tedavisi için uygun adımların atılması, kan şekeri kontrolü gibi alanlarda hizmet verilmektedir. Diyabet tedavisine yönelik tedavi yöntemleri de ilgili birimde görülmektedir.

Cilt hastalıkları

Her türlü cilt rahatsızlıklarının giderildiği, tedavi edildiği ve tedavi sonrasında bakım hizmetlerinin sunulduğu bir ünitedir. Hastaların cildinde oluşan problemlerin çözümü için ilgili birimde tahlil işlemleri de görülmektedir.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Çeşitli nedenlerle oluşan bulaşıcı hastalıklara karşı tanı ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Özellikle virüslerin neden olduğu hastalıkların ortadan kaldırılması ve izlenmesi amaçlanmaktadır.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Doğum veya daha sonraki travmalara bağlı olarak meydana gelen estetik bozulmaların giderildiği kısımdır. Bu kapsamda el cerrahisi, baş boyun tümörleri, yüz ve gözde istenmeyen bölgelerin alınması, saç ekimi gibi çok çeşitli tedavi yöntemleri sunulmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Uzman doktorlar tarafından hastaların durumuna göre fizik tedavi programlarının yapıldığı bir ünitedir. Kişinin günlük yaşam kalitesini düşüren rahatsızlıkların ortadan kaldırılması ve daha iyi bir hareket kabiliyeti kazanması amaçlanır.

Genel Cerrahi

Çeşitli hastalıkları ortadan kaldırmak için yapılacak cerrahi operasyonların gerçekleştirildiği birimdir. Obeziteden meme cerrahisine kadar olan operasyonlar bu hizmet kapsamında gerçekleştirilmektedir.

pulmonoloji

Göğüs hastalıkları için tedavi ve tanı hizmetleri verilmektedir. Akciğer, solunum yolu ve yemek borusunda meydana gelen hastalıkları tedavi etmek için uygun tedavi araçları kullanılır.

Dâhiliye

Mide, bağırsaklar, karaciğer, safra yolları, böbrek gibi organlar başta olmak üzere organlarda meydana gelen sorunların tespit ve tedavi edildiği bir ünitedir. Çeşitli kliniklere göre kendi içinde ayrılır.

Kalp sağlığı

Kalp ve damar hastalıklarının tespiti, hayati bir organ olan kalbin korunması ve tedavisi için hizmet veren bir birimdir. Modern tedavi ve tespit yöntemleri hastalara hizmet vermektedir.

Doğum ve Jinekoloji

Kadın hastalıklarının takibi ve tedavisi, doğum kontrolü, doğum ve doğum sonrası hizmetleri kapsamaktadır. Genel kadın sağlığı, gebelik takibi, riskli gebelik takibi ve üreme teknikleri gibi birçok alanda hizmet verilmektedir.

Kardiyoloji

Kalp krizi, koroner yetmezlik, kalpte meydana gelen ritim ve mesaj bozuklukları, periferik damar hastalıkları gibi çeşitli rahatsızlıklar ve hastalıklar tedavi edilmektedir. Acil müdahaleye ihtiyaç duyan hastalar için hızlı tedavi de sunulmaktadır.

Kalp Damar Cerrahisi

Çocuklar ve yetişkinler için kalp bölgesine cerrahi müdahaleler yapılmaktadır. Kalpte oluşan hastalıkları ortadan kaldırmak için robotik cerrahi, minimal cerrahi, açık cerrahi gibi farklı cerrahi yöntemler uygulanmaktadır.

Klinik Labaratuvarı

Çeşitli hastalıkların tespiti için gerekli tahlilleri ve tespitleri sağlamaya hizmet eder. Klinik kimya, seroloji ve mikrobiyoloji gibi alanlara ayrılmıştır.

Kozmetik Dermatoloji

Cilt gençleştirme, cilt sıkılaştırma, akne izleri ve diğer izlerin tedavisi, cilt çatlaklarının tedavisi, kılcal damar ve varis tedavisi gibi tedavi yöntemlerinin verildiği alandır.

Kulak burun boğaz

Kulak, burun ve boğaz kısımlarında meydana gelen bu bölgelerdeki hastalıkların tespiti ve tedavisinin yapıldığı bir ünitedir. Denge hastalıkları, baş dönmesi, kulak çınlaması, burun akıntısı, burun kanaması, gözyaşı tıkanıklığı, ses bozuklukları gibi farklı alanlarda tedaviler yapılmaktadır.

Meme Kliniği

Meme cerrahisi, plastik cerrahi, patoloji, radyoloji, Medikal Onkoloji tedavilerinin sunulduğu birimdir. Hastalara yönelik tarama hizmetleri de aynı birimden yürütülmektedir.

Meme sağlığı

Meme hastalıklarının erken teşhisi ve buna göre en uygun tedavi yöntemlerinin yapılmasına hizmet eden bir birimdir. Modern teknolojik altyapının yanı sıra meme sağlığı için gerekli cerrahi operasyonlar da ünite kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Nükleer Tıp

İskelet sistemi, tiroid, tümör, merkezi sinir sistemi gibi hastalıkların görüntülenmesi hizmetleri verilmektedir. Bu ünitede sunulan tanı yöntemleri, ayrıntılı sağlık tespitleri yapmak için önemlidir.

Onkolojik Cerrahi

Gelişmiş altyapı ve uzman hekim kadrosu için kanser teşhisi, kanser evresi tespiti ve tedavisi sağlanmaktadır. Birimde kanserli doku ve organların vücuttan uzaklaştırılması için gerekli işlemler de yapılmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji

Diz, omuz, dirsek gibi eklemlerde yırtılma, hasar ve ağrı gibi hastalıkların tedavisi ve çeşitli kazalar sonucu yaşanan yaralanmaların giderilmesi sağlanmaktadır.

Radyoloji

Bilgisayarlı tomografi, röntgen, manyetik rezonans görüntüleme, hastalıkların tespiti için gerekli işlemlerin yapıldığı birimdir. Bu sayede ilgili tedaviler daha kolay belirlenmektedir.

Saç Ekimi

Saç dökülmesi yaşayan kişilerin doğal saçlara kavuşması için ekim işlemlerinin yapıldığı bir ünitedir. Başın ve derinin yapısına göre en uygun tedavi yöntemleri belirlenir ve saç ekimi işlemlerine başlanır.

Tıbbi Onkoloji

Kanserden korunma ve kanserden korunma gibi hizmetlerin sadece kanser hastaları için değil, diğer hastalar için de sunulduğu bir birimdir. Kanser teşhisi ve kanserin boyutunun öğrenilmesi için hizmet vermektedir.

Üroloji

Prostat, böbrek taşı gibi hastalıklar, ürolojik kanser ameliyatları, ürolojik problemler için erkek, kadın ve çocuklara yönelik tedavi hizmetleri verilmektedir.

Yeni doğan Yoğun Bakım

Doğumdan sonra çeşitli hastalıklar nedeniyle yoğun bakıma ihtiyacı olan bebeklerin tutulduğu alandır. Bu sayede bebekler yaşatılır ve çeşitli hastalıklara karşı önlem alınır.

Yoğun bakım

Çeşitli tıbbi cihazlara bağlı olarak yaşamak zorunda olan hastaların tutulduğu bir birimdir. Hastaların genel sağlıklarına kavuşmaları için en uygun tedavi yöntemleri sunulmaktadır.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir