Diş Hastaneleri

Özel estetik ağız ve diş sağlığı polikliniği

Özel estetik ağız ve diş sağlığı polikliniği

Özel estetik ağız ve diş sağlığı polikliniği

Ekonomik ve kişiye özel diş tedavileri

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve alanında uzman kadroya sahip özel estetik ağız ve diş sağlığı Polikliniği, hastaların estetik beklentilerini tam olarak karşılayan hizmetler sunmaktadır. Aynı zamanda bireylerin ağız ve diş sağlığını korumak için güzelleştirme işlemleri yapılmaktadır. Modern hayatın hareketliliği içerisinde tedaviler kişiye yakışacak şekilde yapılmaktadır. Hastaların ihtiyaç duyduğu ağız bakımı, diş koruma uygulamaları en iyi şekilde yapılır. Hastaların arzu ettikleri estetik görünümleri sağlanır ve yaşam kaliteleri yükseltilir. Diş çürükleri, diş eti hastalıkları tedavi edilir ve diş sağlığı korunur. Diş eti hastalıkları, diş etlerini ve dişleri çevreleyen iltihaplar temizlenir.

Hizmetler

Kaplamalar (Laminat)

Kötü görünen dişleri kolayca düzeltmek, etkileyici bir gülümsemeye ulaşmak için verilen hizmeti ifade eder. Dişlerdeki kalıcı lekeler ve hasarlı görünümleri tedavi yöntemi ile giderilir. Doğal dişe en yakın görünüm sağlanır.

Zirkonyum

Diş tedavisi için estetik önemlidir. Dişlerin daha parlak ve estetik bir görünüme kavuşması için kaplama yapılır. Gerçekçi bir görünüme sahiptir. Diş eti ile uyumlu olacak kaplama tedavileri sağlanır.

Kompozit Dolgu

Diş renginde ise doğal dolgu tedavisinin verildiği alandır. Katmanların özel hazırlanmış boşluklara yerleştirildiği bölümdür. Dayanıklı ve kullanışlı bir dolum yöntemi olarak öne çıkıyor.

Elmas

Dişe estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla takılacak elmasların sağlandığı bölümdür. Dişler için dikişsiz, uzun ömürlü ve estetik elmas yerleştirme yapılır. Ayrıca hizmet, elmasları dişlerden de çıkarır.

Gülüş tasarımı

Gülme sırasında dişlerin en iyi ve estetik görünümünü hedefler. Diş etlerinin ve dişlerin estetik düzenlenmesi, kapsamlı ağız bakımının yapıldığı alandır. Diş ve diş etlerine lazer müdahalesi sağlanır.

implant

Doğal dişe en yakın tedavi yöntemi sağlanır. Klasik köprü veya protezlere göre daha uzun ömürlü ve doğal bir görünüm sağlar. İmplant planlaması, optimal malzeme seçimi gibi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Sinüs Kaldırma

Üst çenede dişlerde bulunan boşlukların giderilmesi, kemik kaybının önlenmesi ve diş yapısının daha sağlıklı hale getirilmesi için verilen hizmetleri kapsar.

Gingivektomi ve Gingivoplasti

Diş eti çıkarma tedavilerinin yapıldığı bölümdür. Diş çevresindeki fazla diş etlerinin uygun yöntemlerle alınması uygulaması yapılır. Estetik bir görünüm sağlamak için de tercih edilmektedir.

Gömülü Diş

Çeşitli nedenlerle ağızda yerleşemeyen ve diş etinde kalan dişlerin çıkarılıp tedavi edildiği kısmı ifade eder. Gelişmiş teknolojik tıbbi cihazlar, gömülü dişin yerinden çıkarılması işlemini sağlar.

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma işlemlerinin yapıldığı bölümdür. Beyaz renk ışını sağlayan gelişmiş tıbbi cihazlarla yapılmıştır.

Tam Protez

Kullanılmayan dişlerin veya estetik bozuklukları olan ağız yapılarının durumunu düzeltmek için protetik işlemlerin yapıldığı bölümdür. Sabit protez, hareketli protez, implant tarzı protez yöntemleriyle hizmet verilmektedir.

Apse ve kist operasyonları

Diş kökünde oluşan apse, kist gibi hastalıkların tedavisinin sağlandığı kısımdır. Apse ve kist çıkarma operasyonları tıbbi cihazlarla doğrudan bölge açılarak yapılır. Müdahale sırasında kemik kaybını telafi etmek için kemik dokusu ilavesi de sağlanır.

Kısmi Protezler

Tutma kollu protezlerin yapıldığı bölümdür. Çene kısmına yerleştirilmek üzere yapılan protezler daha kolay kullanım sunar. Diş çürüğü için değil, aynı zamanda kemik erimesi ile ilişkili durumlar için de geçerlidir.

Köprü Protezleri

Birden fazla diş kaybı durumunda oluşan çürüklerin tedavisi için protezlerin sağlandığı ünitedir. Sabit ve hareketli protezler hastanın ağız yapısına göre ayarlanır.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Çocuklar diş ve ağız bakımı için tedavi edilir. İlk dişlerden 20 dişe kadar bölgede gerekli tüm tedavi yöntemleri uzman doktorlar tarafından sağlanmaktadır.

Kök kanal tedavisi

Kökü çürüyen ve artık tedavi imkanı olmayan dişlerin köklerinin tedavi edildiği alandır. Dişin pulpa kısmının çıkarılıp tedavi edildiği bölümde diş siniri, diş kökleri ve kök kanalları temizlenir.

Ortodonti

Çapraşık ve uyumsuz dişlerin uyumunun sağlanması amaçlanır. Alt ve üst çenede görülen rahatsızlıklar giderilir. Dış aralık, dış küçüklük, distorsiyon ve ipliğin boyutu gibi sorunları tedavi etmek için verilir.

Fissür Örtücü

Çocukların dişlerini korumak için uygulanan bir tedavi birimidir. Azı dişlerinde çürümeyi önlemek için tıbbi cihazlara müdahale edilir. 6 ve 12 yaşındaki çocuklara hizmet verilmektedir.

Ağız sağlığı

Diş çürüklerini önlemek amacıyla yapılan hizmeti ifade eder. Ağızdaki çürüklerin mevcut durumuna göre çürüklerin büyümesi engellenir. Diş yapısını güçlendirme hizmeti sunulmaktadır.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir