Genel Hastaneler

Özel Ataşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Ataşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Ataşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Doğal Yaşam Merkezi

Özel Ataşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, fizik tedavi sektörü için yenilikçi ve bütüncül bir tedavi yaklaşımı ile kurulmuştur. Merkezin amacı hastalara önceden belirlenmiş tedavi şekilleri ile yaklaşmak değil, ihtiyaçlarını doğru tespit edip kişiye özel programlar oluşturmaktır. Klinikte çalışan doktorlar ve uzmanlar, Lisans eğitiminden sonra çeşitli manuel ve klinik eğitimlerden geçmişlerdir ve hem modern tedavinin gerektirdiği egzersiz ve manipülatif uygulamalarda hem de ESWT gibi yeni nesil tedavi ajanlarında uzmandırlar. Klinik ayrıca bilgisayarlı yürüyüş değerlendirmesi ve kişiselleştirilmiş tabanlık sunar.

Hizmetler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi ajanları, kontraktür, eklem hareket kaybı, kas atrofisi gibi kas-iskelet sistemi ile ilgili günlük yaşam aktivitelerini kısıtlayan durumlarda egzersiz tedavisine yardımcı olur. Fizik tedavi ajanlarının akut ve kronik kas-iskelet sistemi hastalıklarında ağrıyı azaltma, atrofiyi önleme, ödemi dağıtma, kan dolaşımını kolaylaştırma, kas spazmını giderme, bağ doku-kontraktürünü yumuşatma, spastisiteyi azaltma, otonom sinir sistemini düzenleme gibi etkileri vardır.

Fonksiyonel Tıp

Fonksiyonel tıp, kronik hastalıkların kökenlerinin araştırıldığı modern tıbbın yeni bir dalıdır. İlk değerlendirme uzman doktor tarafından yapılan bir saate kadar sürebilen detaylı bir hikâye ile başlar. Standart testlere ek olarak ileri Biyokimya, Mikrobiyoloji ve genetik testler kullanılmaktadır. Vücudun hormon dengesi, metabolizması, doku düzeyinde toksin yükü ve hücre içi düzeyde vitamin-mineral eksiklikleri değerlendirilir ve gerekli takviye desteği sağlanır.

Getat Yöntemleri

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları anlamına gelir. Konvansiyonel tıbbın kendi dallarına ayrılarak vücudun her sistemini ayrı bir uzmanlık alanı içinde ele alıp tedavi etmesine karşın, tamamlayıcı veya bütünleştirici tıp onu zihin, ruh, beden, enerji ve çevresel faktörler.

Sağlık

Obezite, sigara bırakma ve benzeri organik tedaviler uygulanmaktadır. Her hastalıkta uzmanlaşmış doktorlar hizmet vermektedir.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir