Estetik Merkezleri

Op. Dr. Özgün Akgül Kliniği

Op. Dr. Özgün Akgül Kliniği

Op. Dr. Özgün Akgül Kliniği

obezite uzmanı

Obezite cerrahisi, metabolik cerrahi, fıtık cerrahisi gibi genel cerrahi alanlarında hizmet veren Op. Dr. Özgün Akgül Kliniği, son teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Hastalara en doğru, güvenilir ve konforlu tedavi hizmeti verebilmek için gerekli altyapıya sahip olan muayenehane İzmir-Bayraklı’da faaliyet göstermektedir.

Hizmetler

Bariatrik cerrahi

Vücut kitle indeksi 35’in üzerinde olan hastaların kilosunu normal sınıra getirmek için uygulanan cerrahi tedavilerdir. Diyet, egzersiz, ilaç ve benzeri ameliyatsız yöntemlerden sonuç alınamayan hastalarda kişinin genel sağlığı dikkate alınarak uygun tedavi planlanır ve başarılı bir şekilde uygulanır. Midenin boyuna kesilmesi ve hacminin küçültülmesi esasına dayanan sleeve gastrektomi bunlardan biridir. Kapalı (laparoskopik) yöntemle yapılan bu operasyon mide küçültme ameliyatı olarak da bilinir.

Metabolik Cerrahi

Tip 2 diyabet, glukoz intoleransı, hipertansiyon, trigliserit yüksekliği ve koroner arter hastalığı gibi sistemik bozuklukları kapsayan metabolik sendromların tedavisine yönelik cerrahi prosedürleri içerir. Yaşam tarzı değişiklikleri ve ilaç tedavisi başarı sağlamaz ise ameliyat yöntemine başvurulur. Mini Gastrik Bypass başta olmak üzere çeşitli bypass yöntemlerinin uygulandığı bu operasyon 18 yaş altı, kontrol altına alınamayan psikiyatrik bozukluğu olanlar, Tip 1 diyabet hastaları, uyuşturucu ve alkol bağımlılarına uygulanmamaktadır.

Ameliyatsız Zayıflama

Midenin belirli bölgelerindeki kas dokusuna endoskopi eşliğinde botulinum toksini uygulanarak ameliyatsız kilo verilmesi mümkün hale gelir. Mide Botoksu olarak da bilinir. Mide balonu uygulaması da ofiste sunulan bir diğer tedavi hizmetidir.

Fıtık ameliyatı

Kasık fıtığı (kasık fıtığı), göbek fıtığı (göbek fıtığı), mide fıtığı ve reflü fıtığı gibi alanlarda tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir. Daha önce ameliyat geçirmiş hastaların cerrahi kesi bölgesinde oluşan fıtık (kesi fıtığı) başarıyla tedavi edilir.

Safra kesesi Hastalıkları

Safra kesesinde polip, kanser ve taş gibi hastalıkların tedavisini kapsar.

Meme Hastalıkları

Doğumsal anomaliler, iyi huylu tümörler, meme dokusundaki kanserler de uygulama alanları arasındadır.

Akut Apandisit Tedavisi

Apendiks adı verilen kalın bağırsağın sonunda yer alan organın iltihaplanmasına bağlı olarak gelişen akut apandisit, açık cerrahi veya laparoskopik apendektomi ile başarılı bir şekilde çözülür.

Tagged , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir